Артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, буде збережено

30 листопадаа 2018 12:45

Депутати Київської міської ради ухвалили рішення про збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

“Сьогодні (29 листопада – ІФ) на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті КМДА в четвер.

Цей документ покликаний врегулювати питання інвестиційного договору із забудовником на Поштовій площі. Зокрема, інвестору ТОВ “Хенсворд-Україна” буде запропоновано внести зміни до проектно-кошторисної та робочої документації щодо розміщення на об’єкті інвестування приміщень музею. Також забудовник має забезпечити альтернативне укріплення паль на ділянці проведення археологічних досліджень. Якщо забудовника не влаштує ця пропозиція договір буде розірвано.

Це дасть змогу здійснювати роботи без облаштування на цьому етапі залізобетонної плити. Таким чином, артефакти, знайдені під час розкопок на Поштовій площі, буде збережено. Буде також забезпечено музеєфікацію знахідок. Якщо інвестор не погодиться на такі умови, йому буде запропоновано припинити інвестиційний договір за угодою сторін.

“Ми знайшли компромісне рішення. Враховуючи той факт, що під час будівельних робіт було знайдено артефакти, ми фактично зобов’язуємо забудовника створити музей на Поштовій площі. Але при цьому даємо можливість не розривати договір, захищаючи його інтереси. Це цілком логічне рішення, адже для інвестора це може бути дуже вигідний проект і досить вигідне вкладення”, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський.

Рішення підтримали 95 депутатів Київради.

https://ua.interfax.com.ua/news/general/549620.html