Гуманітарна місія Папи Римського зібрала 16 мільйонів євро для переселенців з Донбасу

18 листопадаа 2018 10:55
Папа Римський Франциск відвідає Україну, коли його присутність буде корисною© vatican.va

Гуманітарна місія папи Римського Франциска надала переселенцям з Донбасу гуманітарної допомоги на 16 мільйонів євро протягом двох років. 5 мільйонів євро виділено з особистого фонду понтифіка, ще 11 зібрано в католицьких містах Європи. Про це розповів представник Святого Престолу кардинал Пітер Тарксон.

“Коли розгорається якась війна, війна на сході України, церква посилає допомогу, так само, як ми робили для Сирії, Іраку, Судану”, – сказав він.

За словами представника Папи Франциска, фінанси були спрямовані на відновлення зруйнованих будинків, утеплення, роботу медичних бригад, на організацію дитячих таборів та психологічної допомоги постраждалим дітям у прифронтових містах.

Апостольний нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті у свою чергу повідомив, що Папа Римський Франциск відвідає Україну, коли його присутність буде корисною і коли самі українці скажуть, що настав хороший час для його приїзду.

“Я завжди повторюю, що Папа навіть вже завтра приїхав би. Він стежить за вами сердечно, читає, дивиться фотографії. Папа завжди каже: “Я приїду в Україну тоді, коли буде корисно, щоб я там був, щоб для когось це не стало причиною стурбованості, оскільки в Україні вже і так багато турбот і без мене, оскільки релігія повинна бути інструментом єдності та спілкування. І коли я відчую, що моя присутність там буде сприяти єдності і взаємному братерському спілкуванню, тоді я поїду. Але перш за все, коли самі українці мені скажуть, що вже настав цей сприятливий для нас момент, приїжджайте”, — сказав Ґуджеротті у відповідь на питання.

https://dt.ua/UKRAINE/gumanitarna-misiya-papi-rimskogo-zibrala-16-milyoniv-yevro-dlya-zhiteliv-donbasu-294388_.html