Україна погодила з МКЧХ спільні дії щодо захисту військовополонених українських моряків

28 листопадаа 2018 10:11

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль погодила з главою Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Аланом Ешліманном спільні дії щодо захисту українських військовополонених, захоплених унаслідок російської агресії в акваторії Керченської протоки, повідомили в прес -службі зовнішньополітичного відомства України у вівторок.

Згідно з повідомленням на сайті міністерства, сторони обговорили питання, пов’язані із забезпеченням доступу до українських військовополонених моряків, захоплених 25 листопада 2018 у результаті російської агресії проти кораблів ВМС України в акваторії Керченської протоки.

О.Зеркаль повідомила Главу МКЧХ в Україні про направлення російській стороні ноти МЗС України з категоричною вимогою невідкладно і в повному обсязі забезпечити всі законні права захоплених українських військовослужбовців, передбачені відповідними положеннями Женевської конвенції про поводження з військовополоненими в 1949 році, а також невідкладно допустити до них представників МКЧХ.

Також сторони домовилися про підтримку регулярного діалогу та обміну інформацією щодо стану здоров’я українських військовополонених, відповідності умов утримання вимогам гуманності, а також дотримання їх прав за міжнародним гуманітарним правом.

“Згідно з мандатом, метою діяльності МКЧХ є сприяння дотриманню воюючими сторонами положень Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв збройних конфліктів і Додаткових протоколів до них”, – підкреслили в міністерстві.

https://ua.interfax.com.ua/news/general/548846.html