В Україні заборонять маршрутки без ременів безпеки

13 листопадаа 2018 16:45

У понеділок, 12 листопада, стало відомо, що з 1 січня 2021 року буде заборонено надання послуг з маршрутних пасажирських перевезень транспортними засобами, не обладнаними ременями безпеки.

Про це повідомив генеральний директор Директорату з безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України Антон Щелкунов на прес-конференції, передає Уніан.

Він уточнив, що вносяться зміни до правил надання послуг пасажирським автомобільним транспортом. Заборона стосуватиметься маршруток, «протяжність маршруту яких більше 80 кілометрів».

Також Щелкунов зазначив, що передбачається обладнання транспортних засобів тахографами та обмежувачами швидкості. За його словами, в Європі працює обмеження швидкості для автобусів до 100 км на годину, а для вантажного транспорту – до 90 км.

«А у нас, ми бачимо, автобуси носяться зі швидкістю 150-160 км, що призводить до високої аварійності», – додав гендиректор.

Як стверджує Щелкунов, вже проводилися консультації з Литвою з приводу вартості переобладнання одного місця транспортного засобу, випущеного до 2010 року. Уточнюється, що в транспортних засобах, випущених після 2010 року, всі пасажирські місця вже оснащені ременями безпеки.

«Ми отримали відповідь – 50 євро, це ремінь безпеки і нове сидіння», – розповів чиновник.

У свою чергу перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зазначив, що за 9 місяців цього року винесено понад 216 тисяч постанов про порушення правил дорожнього руху у сфері користування ременями безпеки. Він нагадав, що штраф за невикористання ременів безпеки становить 51 грн.

«Є законопроект, який вже пройшов голосування  у Верховній Раді, про підвищення штрафу до 850 грн і, на мою думку, це більш адекватний штраф за дане правопорушення», – сказав Білошицький.

https://znaj.ua/society/187262-v-ukrajini-zaboronyat-marshrutki-shcho-ce-znachit-i-koli