День прав людини
Всесвітній день футболу
Цей день в історії:
1637 — Козацько-селянські війська під проводом Павла Бута зазнали поразки від поляків біля містечка Боровиця.
1684 — Едмунд Галлей зачитав на засіданні Королівського товариства роботу Ісаака Ньютона De motu corporum in gyrum, в якій закони Кеплера були виведені на основі теорії тяжіння.
1768 — у Великій Британії засновано Королівську Академію Мистецтв, найбільш впливову та авторитетну Асоціацію художників Великої Британії.
1901 — у Стокгольмі вручені перші Нобелівські премії.
1948 — Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини (10 грудня відзначається як День прав людини).
1953 — вийшов 1-й номер журналу «Плейбой».
1981 — американський журнал The New England Journal of Medicine опублікував замітку про нове захворювання, яке призвело до загибелі 95 чоловік, в основному серед гомосексуалів. Пізніше недуг отримав назву «синдром набутого імунодефіциту» (СНІД).
1999 — Панамський канал перейшов під юрисдикцію Панами (раніше був під юрисдикцією Сполучених Штатів).
Народились:
1815 — Ада Лавлейс, британський математик, перша жінка-програміст. Автор програми для механічної обчислювальної машини Чарльза Бебіджа — на її честь названо мову програмування АДА. Дочка англійського поета лорда Джорджа Гордона Байрона.
1820 — Олекса Бахматюк, народний майстер художньої кераміки.
1821 — Микола Некрасов, російський поет, родом з України, автор поем «Селянські діти», «Мороз, Червоний Ніс», «Кому на Русі жити добре», «Російські жінки».
1838 — Олександр Данилевський, український біохімік, фізіолог і фармаколог, основоположник біохімії як науки, професор і завідувач кафедри медичної хімії та фізики, нормальної фізіології і фармакології в Харківському університеті.
1875 — Данило Роздольський, український композитор, автор духовних композицій, хорових творів.
1892 — Макс Гельман, український скульптор і педагог.