Сон в контактних лінзах: небезпечні наслідки

4 Липня 2019 17:56

Для багатьох людей контактні лінзи стали основним вибором для корекції зору, адже вони корегують зір при короткозорості, далекозорості та астигматичних рецептах. М’яка оптика дуже комфортна в експлуатації, не сковує фізичну активність.

Проте експлуатація лінз має не лише переваги, є і ризики. Зростаюча залежність від контактних лінз привела до збільшення випадків зловживання правилами експлуатації, особливо коли мова йде про сон в контактних лінзах.Отже, важливо мати повне розуміння того, як ці ризики розвиваються та як впливають на здоров’я очей в цілому.

Рекомендовано носити контактні лінзи від 10 до 14 годин в день. Для правильного здоров’я і функціонування очей життєво важливо, щоб очі отримували відповідну кількість кисню з навколишнього середовища.

Контактні лінзи значно уповільнюють процес потрапляння кисню. Отже, чим довше ви носите мкл, тим швидше випаровується волога з наших природних сліз і тим менша швидкість дифузії кисню в око. Коли людина засинає в м’якій оптиці, вона тим самим збільшує свої шанси на розвиток проблем.

Синдром сухого ока – обезводнений стан рогівки або кон’юнктиви. Призводить до відчуття чужорідного тіла, почервоніння, болю та дискомфорту, погіршення зору або втрати зору.

Інфекції рогівки та кон’юнктиви – зазвичай називають “рожевим оком”. Це можуть бути бактеріальні, вірусні, грибкові, паразитарні або комбінація більш ніж одного мікроорганізму. Симптоми можуть включати сильний біль, почервоніння, виділення та опухлі повіки. Всі ці інфекційні мікроби можуть привести до втрати зору, якщо проблему не лікувати своєчасно.

Виразки рогівки: пошкодження рогівки, що зачіпає один або кілька шарів рогівки, або механічним, або інфекційним характером. Це може привести до сильного болю, почервоніння, сльозовиділення та до постійного рубцювання й втрати зору.

Важливо розуміти, що кожне зі згаданих вище станів може бути прямим результатом сну в контактних лінзах. У випадку відсутності лікування, ці стани небезпечні тим, що можуть призвести до погіршення зору.

Джерело: https://opticlub.org/son-v-kontaktnikh-lnzakh-nebezpechn-nasldki/