7 ліків, які неправильно приймаються майже всіма

23 Серпня 2019 17:53

Антибактеріальні і жарознижуючі препарати, засоби від кашлю, краплі для носа, таблетки від тиску, проносні і знеболюючі – на думку фахівців, ці ліки майже всі використовують з помилками.

Антибактеріальні (антибіотики). Перш за все, ці ліки не можна приймати без призначення лікаря. Самий правильний сценарій при цьому – антибіотик виписується медпрацівником на конкретного збудника хвороби на підставі проведених аналізів.

Невиправдане використання антибіотиків веде до розвитку резистентності бактерій до цих препаратів. Тобто, в разі таких небезпечних інфекцій як пневмонія або сепсис ліки можуть не допомогти.

Жарознижувальні. Зазвичай їх поспішають прийняти при перших ознаках підвищення температури. Але лікарі радять: організм повинен мати можливість виробляти антитіла для боротьби зі збудниками інфекції. Приймати ліки має сенс, якщо градусник показує позначку в 38,5 і більше.

Ліки від кашлю. Необхідно пам’ятати: сухий і вологий кашель лікується різними засобами. При сухому правильно приймати препарати, які пригнічують кашльовий рефлекс. При кашлі з мокротою – муколітики. Якщо при вологому кашлі взяти засоби, призначені для сухого, це призведе до придушення відділення мокротиння і запалення легенів.

Краплі для носа. Судинозвужувальними препаратами, що знімають закладеність носа, користуються повсюдно. Але використовувати їх більше тижня небезпечно – це загрожує розвитком звикання, коли ніс не зможе дихати самостійно без використання засобів.

Засоби для зниження тиску. Нерідко ці препарати купуються за рекомендаціями хворих родичів або знайомих. Але насправді лікування гіпертонії – складний процес. Для оцінки стану пацієнта тільки виміряти тиск тонометром недостатньо, необхідно пройти додаткове обстеження. Прийом ліків також може мати на увазі особливий сценарій, що пов’язано з індивідуальними особливостями.

Проносні. Їх часто приймають люди, яким добре знайома проблема запорів, а також ті, хто прагне позбутися зайвої ваги. Тим часом, застерігають експерти, безконтрольне використання проносних засобів може вести до порушень в роботі кишечника, нирок, серця, нервової системи, печінки. Також зростає ймовірність розвитку раку.

Знеболюючі. Самостійний прийом цих ліків небезпечний тим, що вони знімають симптоми у вигляді болю, і при цьому прихованою від очей (і, відповідно, не лечащейся) залишається справжня причина її виникнення. При сильних болях краще відразу викликати лікаря, не вживаючи таблеток. Огляд вас після дози прийнятого знеболюючого може привести до того, що медик неправильно інтерпретує симптоматику і помилиться з діагнозом.

Джерело: https://ukrhealth.net/7-likiv-yaki-nepravylno-pryjmayutsya-majzhe-vsima45742/