25 листопада в Україні розпочалася щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства», йдеться на сторінці ГО «Біла стрічка» у соцмережі.
До акції долучаються громадські організації, державні відомства, установи та організації.
Зокрема, Міністерство внутрішніх справ України оголосило про запуск гарячої лінії телефонної – 1500, куди може звернутися жертва домашнього насилля.
Окрім того, МВС випустило соціальний ролик, мета якого привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, а також забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Проблема в Україні
У Києві зафіксовано 8000 фактів домашнього насильства.
Однак за розрахунками експертів, це лише 10% від їхньої реальної кількості.
За даними опитування Програми розвитку ООН (ПР ООН), від фізичного домашнього насильства в Україні страждають понад 1,8 мільйона жінок.
Законодавство в Україні
2018-го року відбулися зміни в законодавстві, пов’язані з питанням сімейного насильства.
У січні 2019 року внесли зміни до Кримінального кодексу України, що стосуються відповідальності за вчинення домашнього насильства.
Відтепер потенційного кривдника очікує покарання від громадських робіт та арешту до двох років позбавлення волі.
У світі
Із 1991 року акцію «16 днів активізму проти насильства» підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.
Проблема в тому, що домашні тирани не зупиняються лише на фізичних знущаннях, застосовуючи сексуальне, психологічне та економічне насильство.
Жертвами домашнього насильства стають не лише жінки та чоловіки. Від цього ганебного явища страждають і діти.
Джерело: https://shotam.info/v-ukraini-startuvala-aktsiia-16-dniv-proty-nasyl-stva/