Цей день в історії:
1265 — граф Лестерський вперше скликав на сесію англійський парламент. Парламент Великої Британії вважається найстарішим у світі.
1633 — 68-річний італійський фізик Галілео Галілей вирушив з Флоренції до Риму, щоб постати перед судом інквізиції. 21 червня на слуханнях своєї справи він публічно відмовився від підтримки теорії про обертання Землі навколо Сонця.
1661 — у Львові засновано університет Казимира. Нині — Львівський національний університет імені Івана Франка.
1918 — у Києві відкрився всеукраїнський церковний собор.
1920 — скасування поляками Галицького крайового центру і поділ Галичини на три воєводства: Львівське, Станіславівське та Тернопільське.
1943 — у Вінніпезі (Канада) вийшов перший номер газети «Українське слово».
1946 — Президент США Гаррі Трумен заснував Центральну розвідувальну групу, що згодом стала ЦРУ.
1958 — у Лондоні з’явилися перші поліцейські з радарами для визначення порушників швидкості руху на дорогах.
1961 — 44-річний демократ Джон Фіцджеральд Кеннеді, обраний 8 листопада 1960, став 35-м президентом США, наймолодшим серед своїх попередників і першим католиком на цьому посту. Кеннеді, передвиборне гасло якого було «Голосуйте за нас і ми розворушимо цю країну», з мінімальною перевагою переміг свого конкурента — колишнього віце-президента республіканця Річарда Ніксона.
1972 — розпочалася друга хвиля арештів дисидентів в Україні (перша була 1965 року).
1980 — Президент США Джиммі Картер оголосив бойкот Олімпійських ігор у Москві.
1986 — відбулася зустріч президента Франції Франсуа Міттерана і прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер, які підписали договір про будівництво тунелю під протокою Ла-Манш.
1990 — «чорний січень»: у ніч з 19 на 20 січня за вказівкою президента СРСР Михайла Горбачова, радянська армія зі суходолу та з моря напали в Баку на беззбройних людей, загинуло понад 150 осіб і поранено 100.
1991 — у Кримській області УРСР відбувся Всекримський референдум про відновлення Кримської АРСР, результати якого визнала Україна.
1998 — з невеликою перевагою Вацлав Гавел у другому турі виборів повторно виграв президентські вибори у Чехії.
2001 — за поданням прокуратури президент Кучма звільнив з посади Юлію Тимошенко, віце-прем’єр-міністра уряду Віктора Ющенка, звинувачену в контрабанді, підставі та приховуванні доходів.
2006 — у Темзі майже біля стін англійського парламенту був виявлений кит, який заплив туди під час припливу. На жаль, зусилля рятувальників не врятували тварину — кит не витримав всіх випробувань і помер.
Народились:
1588 — Джованні Франческо Джессі, італійський художник епохи бароко, один з найбільших майстрів болонської школи живопису першої половини XVII століття.
1775 — Андре-Марі Ампер, французький фізик і математик, творець основ електродинаміки.
1855 — Ернест Шоссон, французький композитор.
1865 — Михайло Туган-Барановський, український вчений-економіст, державний і громадський діяч.
1891 — Ельман Михайло Саулович, всесвітньо відомий український і американський скрипаль-віртуоз.
1892 — Броніслав Тарашкевич, білоруський політичний діяч, один із укладачів орфографії білоруської мови (тарашкевиці). Репресований.
1897 — Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник Армії УНР
1906 — Аристотель Онассіс, грецький судновласник-магнат, другий чоловік Жаклін Кеннеді.
1920 — Федеріко Фелліні, видатний італійський кінорежисер («Солодке життя», «Дорога», «Казанова Фелліні»)
1930 — Базз Олдрін, американський астронавт, друга у світі людина, яка ступила на поверхню Місяця.