Активісти та мешканці Києва почали складати список і мапу автентичних історичних ліхтарів. Один із ініціаторів ідеї, дослідник історії радянської архітектури Семен Широчин, закликав усіх небайдужих приєднатися до акції. На його думку, загалом у Києві близько тисячі історичних ліхтарів.
Аби внести ліхтар до списку, потрібно вибрати місце зі списку, де розташовується ліхтар, перевірити, чи відмічений цей об’єкт на карті, і позначити, якщо об’єкт відсутній. Особливо уважними просять бути з мостами і проспектами, де ліхтарів багато, щоб не пропустити жодного з них.
Нагадаємо, наприкінці 2019 року комунальники демонтували ліхтарні стовпи, встановлені в Маріїнському парку у 1950-х роках, замінивши їх бюджетними аналогами. Згодом міська влада пояснила, що світильники на вході до Маріїнського парку демонтували, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації».
Вартість всіх робіт тоді склала майже 19 млн гривень. Киянин Василь Грубляк, художник-реставратор за освітою, запропонував викупити у комунальників демонтовані ліхтарі і відреставрувати.
Крім того, у перший тиждень нового року журналіст Володимир Хенгістов звернув увагу, що у ботанічному саду імені Фоміна біля метро «Університет» ліхтарні стовпи ХІХ століття замінили на нові. Це були одні з перших в Києві електричних ліхтарів, встановлені на початку 1890-х років фірмою «Савицький і Страус».