В Україні через карантин усе навчання перевели на дистанційну форму. І батькам іноді буває важко впоратись із дітьми, якщо в малечі багато вільного часу. Якщо раніше їх можна зайняти чимось на дворі, відвести на гуртки, дитячі табори, то під час карантину всі вдома.
Дуже важливо, щоб всі усвідомлювали, що карантин – це не канікули і робота та заняття в усіх продовжується, тільки переходить в онлайн-режим.
Тому соціальні педагоги Аліна Бобко та Ірина Дрозд благодійного фонду «Карітас-Київ» підготували кілька порад, які допоможуть зробити дистанційне навчання цікавішим і легшим як для дітей, так і для дорослих:
- Розпорядок дня. Щоб навчання не затягувалось на цілий день, варто правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення до навчання відбулося максимально комфортно. Прописуйте, стільки часу дитина проводить над завданням, а стільки – за відпочинком. Обов’язково робіть перерви, так дитина не встигне втомитись. Також можна зробити план задач на день.
- Окремі робочі місця. Разом із дитиною розмістіть на її столі для навчання всі необхідні для цього предмети.
- Кожні 1-2 години робіть руханки або фізкультхвилинки. Під час карантину вдома всім буде корисно робити більше фізичних вправ.
- Не забувайте про дослідницьку діяльність. Запропонуйте дитині зробити власний дослідницький проект – нехай протягом карантину спостерігає за ростом рослини у вазоні, змайструє собі помічника з підручних матеріалів. Винаходити і досліджувати разом – неймовірно захоплює.
- Співпраця з YouTube. Можна скористатися готовими курсами. На YouTube є безліч науково-популярних відео, виступів популяризаторів науки та онлайн курсів. Мотивацію до навчання треба підтримувати, а не гасити.
- Ігри та творчість. Дозволяйте дитині обирати самій заняття та ігри. Цікавтеся, що діти хотіли б сьогодні зробити і які плани мають на тиждень. Важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань. Гра – це завжди і розвиток, і терапія, і адаптація.
- Щоб адаптація до нового формату навчання відбувалась легше і мотивація до навчання росла, не забувайте хвалити дитину. Вказуйте на всі її успіхи, якими б дрібними вони не були. Під час вимушеної ізоляції непросто всім, а добрі слова від найрідніших підтримують найкраще.