Будь-яка зміна сезонів, чи то осінь-зима або зима-весна, — це стрес для організму. Саме тому з приходом нової пори року проявляються багато захворювань, особливо — хронічних. Щоб допомогти організму пережити зміну сезонів, у східній медицині проводиться спеціальний курс внутрішнього та зовнішнього очищення.
Іншим не менш важливим елементом підтримки здоров’я в цей період є правильно підібрана дієта — вибір продуктів, найбільш оптимальних для кожної пори року. Ці продукти — кращий немедикаментозний засіб для зміцнення імунітету і підвищення опірності організму. Завдяки вмісту вітамінів, багато овочів і фруктів допоможуть не допустити розвиток авітамінозу.
Найкорисніші продукти весни
Пророщена пшениця — «природний еліксир життя». Вона містить безліч поживних речовин, яких потребує організм після довгої зими. Проростити зерна вдома не становитиме труднощів, а користь буде величезною: поліпшення травлення, зміцнення нервової системи, загальне омолодження організму.
Білокачанна капуста: квашена і свіжа. Капуста не тільки добре зберігається взимку, але і залишає у собі до весни близько 70% корисних речовин. 100 г капусти містять добову норму вітаміну С. Крім цього, капуста містить біотин, який нормалізує обмін вуглеводів і жирів, і метіонін (вітамін U, вітаміноподібні речовини), який загоює виразки слизових оболонок.
Морква, редька і редис. Морква багата на вітамін А, добова доза якого міститься всього в 2 коренеплодах. Вона необхідна для серцево-судинної системи, нирок і печінки, очей. Редька — натуральний антибіотик. Містить мінеральні солі заліза, йоду, калію, натрію, фосфору, магнію і кальцію; вітаміни: С, групи В; каротин, пантотенову кислоту та ін. 100 г редьки — це добова доза калію, магнію і кальцію. Редис містить вітаміни С і В, елементи — калій, залізо та інші мікро- і макроелементи.
Гарбуз — ця «сонячна ягода» так само корисна, як і капуста. Вона містить вітаміни А, В (В3, В5, В6, В9), С, Е, а також калій, залізо, магній, мідь і фосфор. Гарбуз легко засвоюється, покращує травлення, оновлює кровоносну систему, виводить з організму токсини та поганий холестерин.
Ріпчаста цибуля і часник. Цибуля і часник містять фітонциди — біологічно активні речовини, які вбивають або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій. В них також є безліч речовин, що зміцнюють імунітет.
Зелень: цибуля, щавель, кріп, салат, петрушка. Свіжа зелень — чудове джерело безлічі вітамінів. Якщо ранньою весною немає можливості знайти ґрунтову зелень, можна просто проростити в склянці з водою звичайну цибулю. Зелені пагони цибулі також багаті на вітамін С.
Щоб урізноманітнити раціон іншими корисностями, додайте до нього кисломолочні продукти, які покращать мікрофлору кишечника, смачний антибіотик мед, сухофрукти та настій шипшини.