Через високий вміст легкозасвоюваного білка, вітамінів А і D, а також жирних кислот медики наполягають на додаванні риби в раціон як мінімум два рази на тиждень. Фахівці перерахували найкорисніші її види.
Лідером за вмістом вітамінів і поживних речовин є тунець. Його калорійність на 100 грам продукту всього 80 ккал. М’ясо даної риби – чистий білок. У ньому мало жиру і велика кількість цинку, фосфору, кальцію, селену і вітаміну D. Вживання лососевих видів, таких як форель, горбуша і сам лосось, покращують функціонування серцевого м’яза і знижують ризик утворення тромбів. У них багато вітамінів групи В, А і D, селену, фосфору і фолієвої кислоти.
Найбільш низькокалорійна з перерахованих – форель, яка додатково є джерелом натрію, калію, кальцію, марганцю, магнію, фтору, а також необхідних для серцево-судинної системи Омега-3 і Омега-6. Червона риба налагоджує роботу ендокринної системи, впливає на правильне формування кісток і розганяє обмін речовин.
Тріска вважається корисною за рахунок майже повної відсутності в ній холестерину. Її біле м’ясо містить 19% білка і тільки 0,3% жиру. Включення даної риби в раціон зміцнить імунітет, приведе в порядок нервову систему і обмін речовин. Палтус впливає на настрій і сон через серотоніну і мелатоніну, якими він багатий. Особливо його рекомендується їсти людям похилого віку, що послужить профілактикою хвороби Альцгеймера. Крім того, білки, наявні в палтусі, нормалізують функцію мозкових клітин, перешкоджають їх відмирання і покращують харчування.
Камбала хороша тим, що в ній є природні афродизіаки, тому цією рибою також радять урізноманітнити меню, тим більше що в Росії її можна зустріти досить часто. Досить жирними вважаються короп, карась, сазан – 11% жиру і 17% білка. Ще в них багато кальцію і сірки. Вони покращують стан шкірних покривів і корисні для нервової тканини. Ніжне і солодке м’ясо сома – джерело необхідних організму жирів і білків. А амінокислоти в його складі позитивно впливають на слизові оболонки, нервову систему і шлунково-кишкового тракту.
Джерело: https://ukrhealth.net/medyky-pererahuvaly-najbilsh-korysni-vydy-ryb3463/