Організму потрібні обидва продукти, але при їх вживанні слід враховувати деякі особливості.
Вибираючи між м’ясом і рибою, людина повинна враховувати особливості цих продуктів і потреби організму. Кожен продукт необхідний організму, тому повністю відмовлятися від чогось не варто. Наприклад, риба містить поліненасичені жирні кислоти, які є будівельним матеріалом для нервової, серцево-судинної, ендокринної та інших систем організму людини.
“Найбільше Омеги-3 в жирних рибах, таких як лосось, скумбрія, оселедець і сардини. Рибу можна їсти кілька разів на тиждень. Головне, не переборщити з жиром, так як риб’ячий жир, незважаючи на всю його користь, нітрохи не менш калорійний, ніж будь—який інший — 9 ккал на 1 грам жиру”, – розповіла кандидат медичних наук, лікар-дієтолог Олена Чигія в інтерв’ю радіо Sputnik.
Людям з надмірною вагою краще вибирати менш жирні сорти риби: з морських — минтай, навага, хек, а з річкових — щука, короп, карась, лящ і судак.
Дієтолог нагадала, що сама збалансована середземноморська дієта не випадково включає в себе рибу і морепродукти. Риба благотворно впливає не тільки на роботу серця і загальне самопочуття, але і знижує рівень холестерину в крові, підвищує імунітет і є відмінним антиоксидантом, перешкоджаючи виникненню раку.
У м’ясі тварин Омега-3 теж міститься, але в значно меншій кількості, ніж в рибі. До того ж його зміст залежить від кормів: найбільше жирних кислот присутній у домашньої худоби, який розводять на вільному випасі.
А ось білки наявні як в рибі, так і в м’ясі. Але при виборі м’яса потрібно знати деякі нюанси.
“М’ясо молодих тварин і старих відрізняється. У м’ясі молодих тварин менше холестерину, тому якщо у людини його рівень підвищений, то краще їсти м’ясо бичків або молодих свиней. Але тут знову є одне “але”. У м’ясі молодих тварин багато пуринів”, – попереджає Чигія
Пурини утворюють сечову кислоту: “при накопиченні в організмі порушується їх виведення, в результаті чого самопочуття людини погіршується. Вони можуть відкладатися на суглобах, і тоді може початися подагра”.
Для повноцінного харчування фахівець порекомендувала чергувати вживання м’яса і риби, щоб організм отримував всі необхідні йому речовини.
Джерело: https://ukrhealth.net/myaso-chy-ryba-diyetologynya-otsinyla-koryst-tsyh-produktiv3463/