Змішування антибіотиків з алкоголем може посилити, спровокувати або ускладнити побічні ефекти вашого ліки.
Ось чому ніколи не слід змішувати алкоголь з антибіотиками.
За словами Джессіки Нухаванді, фармацевта з Лос-Анджелеса, деякі антибіотики майже напевно викличуть сильні негативні побічні ефекти при вживанні алкоголю.
За словами Нуваханді, антибіотики, які мають особливо сильну реакцію з алкоголем, включають:
- Метронідазол ( Флагіл) – це антибіот
- ик, який використовується для лікування бактеріальних або паразитарних інфекцій піхви, шлунка, печінки або мозку.
- Тинідазол ( Тиндамакс) – це антибіотик, який використовується для лікування інфекцій піхви і кишечника.
“Приймаючи ці антибіотики, ви повинні уникати спиртних напоїв, вина та пива, а також уникати всього, що містить алкоголь, включаючи сироп від кашлю та рідину для полоскання рота”, – говорить Нувхаванді.
Якщо ви вживаєте алкоголь під час прийому цих антибіотиків, ви, швидше за все, відчуєте сильні побічні ефекти, такі як:
- Спазми в животі
- Нудота
- Головний біль
- Блювота
- Прискорене серцебиття
Якщо ви випадково вип’єте під час прийому антибіотиків, побічні ефекти зазвичай проходять протягом декількох годин. Однак, якщо ви відчуваєте важку реакцію після прийому антибіотиків і вживання алкоголю, зверніться за медичною допомогою до лікаря або зверніться за невідкладною допомогою.
Інші поширені антибіотики, які не слід змішувати з алкоголем, навіть якщо побічні ефекти можуть бути менш серйозними, включають:
- Сульфаметоксазол-триметоприм (Бактрим ДС), який зазвичай використовується при ІМП або шкірних інфекціях. Він має ті ж побічні ефекти, що і метронідазол.
- Цефотетан( цефотан), який використовується для лікування бактеріальних інфекцій легенів, шкіри та кісток, також має побічні ефекти, подібні до метронідазолу.
- Лінезолід( Зівокс), який призначають для лікування шкірних інфекцій і пневмонії, сильно взаємодіє з пивом – навіть безалкогольним пивом – і червоним вином. Вживання алкоголю під час прийому лінезоліду може викликати стрибок артеріального тиску.
- Ізоніазид (нідразид) використовується для лікування туберкульозу і в поєднанні з алкоголем може викликати ураження печінки і привести до токсичності. Ви можете відновити вживання алкоголю, як тільки антибіотик вийде з Вашого організму, що зазвичай відбувається через три дні після останньої дози.
Оскільки вживання алкоголю знижує імунну систему вашого організму, пиття, коли вам прописали антибіотик, ніколи не буде гарною ідеєю.
“Не всі антибіотики при змішуванні з алкоголем призводять до серйозної взаємодії, але зазвичай, коли хтось проходить терапію антибіотиками, це відбувається тому, що він намагається боротися з інфекцією, а його імунна система слабка”,-говорить Нухаванді.
Більш того, навіть антибіотики, які безпосередньо не протипоказані до вживання алкоголю – а це означає, що змішувати їх з алкоголем категорично не рекомендується – все одно пов’язані з ризиком нудоти, блювоти і діареї.
Алкоголь знижує ефективність антибіотиків?
Вживання алкоголю безпосередньо не вплине на ефективність Ваших антибіотиків. Але вживання алкоголю може означати, що вашому організму потрібно більше часу для одужання від тієї інфекції або хвороби, від якої Ви в першу чергу приймаєте антибіотики.
Нухаванді каже, що це частково тому, що, коли ви хворі, вам потрібно правильно пити. Одним з побічних ефектів вживання алкоголю може бути зневоднення, яке може ускладнити одужання.
Як і багато інших антибіотиків, алкоголь розщеплюється і переробляється в печінці, перш ніж він зможе вийти з організму. Коли ваша печінка вже працює, щоб допомогти боротися з інфекцією, додавання спирту в суміш може перевтомити її. У рідкісних випадках це може викликати токсичний вплив на печінку, викликане лікарськими препаратами (набряк печінки).
Ніколи не пропускайте прийом антибіотиків, щоб вжити алкоголь. Навіть якщо ви хочете випити, важливо не пропускати прийом антибіотиків протягом дня до завершення запропонованого курсу лікування. Пропуск разової дози в будь-якому випадку не захистить вас від побічних ефектів, так як ліки вийде з організму протягом декількох днів.
Коли ви приймаєте антибіотики, ви зазвичай починаєте відчувати себе краще протягом 48 годин. Але це не означає, що у вашому тілі більше немає інфекції. Якщо ви припините прийом антибіотиків раніше, ніж зможете пити, ви дасте бактеріальної або грибкової інфекції шанс повернутися.
Джерело: “Главред”