Бібліотеки продовжують викидати на вулицю

30 листопадаа 2020 13:32

1 січня 2021 року у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного закінчення відбувається договір оренди приміщення. Як наслідок, бібліотеки переставляють надавати комунальні послуги, що може спричинити залучення цінних старовинних книг.

Держмаен фонд  відмовлявся  Продовжувати договір оренди ~ д ~ д ~ д ~ д з бібліотека ще напрікінці 2019 Зрешт, СІТУАЦІЙ владнал, а договір підпісал. Потім, лише на один рік.

Керівництво бібліотеками звернулось до Міністерства розвитку громад та територій, яка підпорядковується бібліотекою. Міністерство обіцяло вирішити проблему з орендовим приміщенням, але станом на сьогодні результатів немає.

У будинок видавництва «Преса України» за адресою Проспект Перемоги, 50, бібліотека переїхала в 2013 році з Гостиного двору. Спеціально для потреб бібліотеки реконструювали будівлю кількісної їдальні, збудованої у 1980-х роках.

«У будинку створили сучасні читальні зали, книгосховища, робочі технологічні приміщення. Тут передбачено всі системи: вентиляція та кондиціонування, клімат-контроль у книгосховищах, огляд для надання літератури до відділу обслуговування користувачів, пожежна безпека, охоронні системи, відеоперегляд подібних », – визначає директор бібліотеки Галина Войцехівська.

У сховищах бібліотеки зберігаються перші книги з архітектури, проектна документація та карти Києва, стародуки, книжки XVI століття, в яких описані втрачені об’єкти.

«Ми бібліотека-депозитарій, одна з десяти таких бібліотеків України. Наша тематика – це будівництво та архітектура. Ми зберігаємо літературу з XVI століття, яку інші бібліотеки можуть писати. У нас більше 170 тисяч таких книг », – розповідає Войцехівська.

Детальніше народна депутатка Ганна Бондар  припускала , що виселення бібліотека Заболотного може бути пов’язана з намірами реалізації ДПТ під будівництво житлової багатоповерхівки. Депутатка навіть  зверталась   до міського голови Віталія Клічка з вимоги надати появу про забудову.

До закінчення договорів оренді залишилося трохи менше місяців. У яких умовах після цього існують найпопулярніші архітектурно-будівельні бібліотеки України з древніми виданнями, невідомостями.

Джерело: Хмарочос