Схоже, масове зростання кількості хворих на COVID-19 в країні та критична нестача кисню у багатьох медзакладах не заважають Уряду жити “паралельним” безтурботним життям. Серед останніх “лотів” Кабміну на ProZorro – подарункові годинники за ціною у майже у 500 тис грн, канцелярське приладдя та папір, вартість яких перевалила за 1 млн грн. Не забули в Уряді і про освітлення адмінбудівель – орієнтовна ціна річного “електричного пакету” перевищила позначку у 9, 7 млн. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Світло за 9,7 млн: до відомих будівель “затесалася” квартира – хто власник?
Одним з найдорожчих “лотів”, виставлених Управлінням адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України на офіційному сайті майданчика електронної системи публічних закупівель ProZorro, став річний “запас” електроенергії Electric energy.
Річна кількість спожитої за цією адресою електроенергії розрахована у кількості близько 4000 кВт.
При цьому, із 6 поданих пропозицій вже на першому етапі була відсіяна більшість учасників.
Стартував аукціон 21 листопада. Розмір мінімального кроку пониження ціни склав 48 тис 715 грн.
Ми, в свою чергу, спробуємо більш детально дізнатися і про вищезазначену адресу, і про причини вибування решти учасників, що так і не дочекалися офіційної боротьби за перемогу у тендері.
“Патріотичні” аксесуари та картини з бурштину
Але ж така космічна комунальна складова не заважає Уряду виділяти півмільйона на подарункові годинники.
Згідно із наданою документацією, передбачається закупівля 210 чоловічих та 110 жіночих годинників у подарунковому футлярі.
Одним з останніх став також тканинний патріотично-європейський “лот”, очікувана вартість якого доходила майже до 80 тис грн.
Тендер передбачає закупівлю 40 прапорів: 20 штук – Європейського Союзу, 20 штук – прапори України. Тож, виходить майже по 2 тис грн за 1 прапор.
Знизити ціну вдалося за рахунок великої кількості учасників – на диво, вони пропонували одразу на 10 – 20 тис грн нижчу вартість.
І, на відміну від тендерного комітету Верховної Ради, який в ході вибору “золотих” програмних модулів відхилив на 116 тис дешевший варіант, наразі увага зупинилася на варіанті з найнижчою ціною – 41 тис грн.
На 7 тисяч дорожче коштували українцям 20 картин з бурштину.
Договір про придбання ювелірних елементів декору був заключений 9 листопада.
Мінеральна вода та “золота” канцелярія перевалили за 1, 3 млн
Та майже у 4 рази більше коштів має піти на мінеральну воду для урядових та представницьких заходів.
20 листопада стартував аукціон на закупівлю понад 33 тис пляшок газованої та негазованої води – очікувана вартість сягає 280 тис грн.
Проте, навіть загальна сума, що піде з держбюджету на годинники, прапори та тисячі пляшок з водою, не дотягне до космічної вартості “канцелярського набору” – впродовж останніх кількох тижнів на папір, стікери та папки було витрачено більше 1 млн грн.
Зокрема, 10 листопада був укладений договір на придбання офісного паперу – очікувана вартість цього “лоту” дорівнювала 1, 3 млн грн.
В результаті, цей “еко-набір” обійшовся у 934 тис 560 грн – при цьому, пропозиція учасника аукціону, що пропонував значно нижчу ціну, була відхилена.
А наприкінці жовтня були ухвалені договори на придбання ще однієї канцелярської партії – очікувана вартість цього “набору” сягала майже 100 тис грн.