Американська компанія обіцяє перемогу над коронавірусом

1 Грудня 2020 13:28

Американська компанія Moderna заявила, що в понеділок звернеться до влади США і ЄС з клопотанням про реєстрацію розробленої нею вакцини від коронавирусной інфекції, пише РадіоСвобода.

У повідомленні також уточнюються результати третьої фази клітіческіх випробувань вакцини. Стверджується, що вона виявилася ефективною в 94,1 відсотка випадків. З понад 30 тисяч учасників випробувань COVID-19 захворіли 196 осіб, з них вакцину отримали тільки 11, іншим було введено плацебо. При цьому, як відзначають в компанії, з 11 хворих жоден з них не перехворів важко, тобто по відношенню до важкій формі коронавирусной інфекції ефективність вакцини склала 100 відсотків.

В ході досліджень Moderna від коронавируса померла одна людина, що входив до групи плацебо.

Moderna стала другою компанією, яка подала заявку на реєстрацію в США. Раніше за реєстрацією вакцини звернулися Pfizer і BioNTech. Вони стверджують, що їх вакцина отримала ефективність 95 відсотків. За попередніми оцінками, собівартість вакцини Pfizer нижче, ніж у Moderna.

У компанії Moderna раніше розповіли, що фактично розробка вакцини зайняла два дні – ще в січні, коли епідемія коронавирусной інфекції тільки почалася в Китаї. Moderna зробила ставку на технологію матричної РНК, її вакцина стимулює організм виробляти так званий спайковий білок – це, в свою чергу, викликає імунну відповідь.

З тієї ж моделі працює вакцина від Pfizer, а ось російська «Супутник V» і вакцина компанії AstraZeneca побудовані на іншій технології – з використанням аденовірусу. Розробники російської вакцини «Супутник V» стверджують, що ефективність їх вакцини – більше 95 відсотків. При цьому результати третьої фази випробувань для неї минають поки не опубліковані. Відомі випадки захворювання добровольців, які брали участь у випробуваннях, але поки неясно, вводилася їм вакцина, або вони отримали плацебо.

Компанія AstraZeneca оголосила, чтоеффектівность її вакцини, розробляється разом з Оксфордським університетом, склала 70 відсотків.

У разі реєстрації вакцин вакцинація в ряді країн Європи і США може початися вже в грудні, але масової вона стане тільки в майбутньому році, оскільки поки не вироблено достатню кількість доз препарату.

Джерело: Хроніки