Чи має декларація з лікарем кінцевий термін дії?

19 Січня 2021 17:52

Декларація громадянина з сімейним лікарем не має кінцевого терміну дії.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Національної служби здоров’я України (НСЗУ) у Telegram.

“Сьогодні роль сімейного лікаря зросла як ніколи, у багатьох часто виникає питання стосовно терміну дії декларації. Відповідаємо: декларація не має кінцевого терміну дії”, – йдеться у дописі.

Зазначається, водночас, що необхідно згадати або знайти свій примірник декларації та звернути увагу на дату подання декларації.

Декларації про вибір лікаря ПМД, що були подані до 23 березня 2018 року, мають термін дії до 1 січня 2020 року. Тож якщо раптом ви обирали лікаря до вказаної дати, необхідно укласти нову декларацію”, – наголосили у НСЗУ.

Також у службі нагадали про окремі випадкиколи дія декларації припиняється:

  1. Якщо пацієнт хоче змінити лікаря, він просто подає нову декларацію до нового фахівця. Стара декларація анулюється автоматично.
  2. Також за бажанням пацієнта можна просто припинити дію декларації. Для цього треба подати заяву до НСЗУ про її припинення. Рекомендована форма заяви для припинення дії декларації про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, а також порядок процедури можна переглянути за посиланням.
  3. Декларація припиняє діяти у разі ліквідації юридичної особи чи ФОП того закладу, в якому вона подана. Крім випадків перетворення юридичної особи: у такому разі декларація чинна та вважається поданою новій юридичній особі.
  4. Коли лікар і медичний заклад припиняють трудові відносини, декларації, подані до цього лікаря у цьому закладі, припиняють діяти. Тож якщо ваш лікар звільнився, потрібно подати декларацію до іншого лікаря.
  5. Має припинити дію декларація з лікарем, якому суд заборонив займатися медичною діяльністю.
  6. Якщо пацієнт не виконує медичних приписів чи правил медичного закладу, лікар може відмовитися від його ведення, якщо це не загрожує життю пацієнта і здоров’ю населення. У такому разі заклад ініціює процедуру припинення декларації.
  7. Декларація неповнолітнього пацієнта з педіатром припиняє діяти у день його 18-річчя, відтак слід підписати нову з терапевтом або сімейним лікарем.
  8. Декларація анулюється в разі смерті лікаря або пацієнта.

“Декларація про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу – це юридичний документ. Зберігайте документ, який підтверджує волевиявлення пацієнта або його законного представника про вибір лікаря”, – підсумували у НСЗУ.