«Слугам» розповіли, як відповідати на запитання про ціни на комуналку та тарифні протести

27 Січня 2021 12:00

Народним депутатам з фракції «Слуга народу» роздали так звані “тези”. 

Відповідний документ опинився у розпорядженні інтернет-ресурсу «Бабель».

Нардепам радять перекладати відповідальність за зростання тарифів на місцеву владу та олігархів. Натомість уряд та президент оперативно ухвалили рішення «на користь людей» і знизили ціни на комуналку.

«Не дивлячись на сезонні коливання ціни газу та непомірні апетити деяких олігархічних постачальників газу, зростання тарифів на опалення та гарячу воду для українців — не буде», — зазначається в документі.

Також їм радять нагадувати про доручення заступнику голови ОП Кирилу Тимошенку провести аудит ціноутворення і тарифів у Києві та інших містах.

Згадується у документі і питання співпраці МВФ через повернення до державного регулювання цін на газ. Нардепам кажуть запевняти у тому, що Україна не відмовляється від ринку газу і працює над його запровадженням.

«У цивілізованих країнах десятки років пішли на те, щоб зробити ринки прозорими та такими, які працюють в інтересах споживачів. У нас ринок газу працює тільки півроку. За цей час мінімальна кількість споживачів встигла скористатися можливістю змінити постачальника. Ми не можемо чекати, поки ринок сам «переварить» старі звички олігархічних компаній, які виставляють непомірні ціни», — йдеться у тезах для «слуг».