Погана дієта може привести до втрати зору

23 Лютого 2021 17:52

Американські вчені виявили зв’язок між поганою дієтою і віковою дегенерацією очей.

Учасники дослідження, які дотримувалися дієти з високим вмістом червоного і обробленого м’яса, смаженої їжі, рафінованого зерна і молочних продуктів з високим вмістом жиру, в три рази частіше були схильні до захворювання сітківки ока.
Цей стан називається пізньою стадією вікової макулярної дегенерації (AMD) і є незворотнім захворюванням, яке впливає на центральний зір людини, позбавляє здатності керувати автомобілем, знижує якість повсякденного життя.

– У наших інтересах виявити захворювання на ранній стадії, щоб запобігти його розвиток. Саме тому відкриття факту, що дієта грає роль в захворюванні очей, має велику перспективу, – сказала дослідник Шруті Диг.

Виявляється, західний раціон харчування, який визначається як високий рівень споживання червоного і обробленого м’яса, смаженої їжі, рафінованого зерна і молочних продуктів з високим вмістом жирів, може бути чинником ризику розвитку пізньої стадії AMD.

– У цьому дослідженні ми спостерігали, що люди, у яких не було вікової макулярної дегенерації на початку нашого дослідження і які повідомляли про часте вживання нездорової їжі, з більшою ймовірністю розвинули захворювання, яке загрожує зору приблизно через 18 років, – продовжує один з авторів дослідження вчений Емі Міллен.

За його словами, дана наукова робота являє додаткові докази того, що дієта має значення для здоров’я очей. Тепер дослідники можуть прямо сказати, що якщо у вас рання стадія вікової макулярної дегенерації, в ваших же інтересах обмежити споживання обробленого м’яса, смаженої їжі, рафінованого зерна і молочних продуктів з високим вмістом жиру, щоб не втратити зір з віком.

Джерело: “Країна здоров’я”