У Національному художньому музеї проходить унікальна ювелірна виставка

26 Лютого 2021 15:00

У Національному художньому музеї в Києві з 3 по 28 лютого проходить виставка ювелірного бренду Van Cleef & Arpels, на якій представлені унікальні експонати 1920-х -1970-х років з приватної колекції, зокрема розкішне кольє Barquerolles актриси Елізабет Тейлор і брошка Bouquet, яка була і в колекції дружини колишнього короля Британії Уолліс Сімпсон.

Усі 85 прикрас розташовані у хронологічному порядку, що дозволяє відстежити, як змінювалися тренди ювелірного мистецтва і побачити їх зв’язок з подіями у світі. Наприклад, кілька брошок 1920-х років були виконані у єгипетському стилі, який став популярний на тлі гучних археологічних відкриттів, зокрема гробниці Тутанхамона у 1922-му році, пише Vogue.

На початку 1920-х років Європа перебувала під враженням після сенсаційного відкриття гробниці Тутанхамона в 1922 році. Ця подія породила справжній бум єгиптоманії, а камені зі скарбів індійських махараджей стали новими зірками ювелірних виробів»

— Vogue

Також у другу декаду ХХ століття Van Cleef & Arpels випускав брошки з прихованими циферблатами у відповідь на традицію негласної заборони для жінок носити годинники.

Прикраси 1930-х років яскраво показують тенденцію на зміну платини і білого золота жовтими металами. Один з найбільш примітних експонатів цієї декади брошка Bouquet, якою володіла і дружина колишнього короля Британії Едуарда VIII Уолліс Сімпсон. Паралельно у 30-роках в брошках стають популярні елементи стрічок, завитків, орнаментів, віял та бантів, а також повна інкрустація діамантами.

Брошки 1940-х років, представлені на виставці, відрізняються ретельною деталізацією і оптичними ілюзіями. Прикраси у вигляді великих бантів зроблені у найскладніших техніках, які майже неможливо повторити зараз.

В кінці виставки гостей чекає унікальний експонат – кольє Barquerolles, що належало актрисі Елізабет Тейлор – подарунок Річарда Бертона на честь народження першого онука.

Вартість відвідування унікальної ювелірної виставки у Національному художньому музеї України складе 150 гривень за звичайним квитком і 50 гривень для школярів, студентів та пенсіонерів.

Джерело: https://ua.news/ua/v-kyeve-predstavyly-znamenytoe-kole-elyzabet-tejlor-y-egypetskye-broshy-1920-h-godov/