Всеукраїнський рейтинг “Книжка року 2020” оголосив лауреатів

25 Лютого 2021 13:24

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.

Стали відомі лауреати Всеукраїнського рейтингу “Книжка року 2020” в семи номінаціях, володарі премії “Нонфікшн” та головної відзнаки “Видавничий імідж року”.

До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.

Серед лауреатів: “Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві” Ганни Улюри (ArtHuss), “Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), “Хлібне перемир’я” Сергія Жадана (Meridian Czernowitz), “Я змішаю твою кров з вугіллям” Олександра Михеда (Наш формат), “Нарбут. Студії. Спогади. Листи” (Родовід), “ВУФКУ. Lost&Found” (видання Довженко-Центру) та інші.

У рамках премії “Нонфікшн” фіналістом стала книжка “Лицарі голодного Ренесансу” (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лауреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою “Культура принад та спротиву” (Темпора).

Відзнаку “Видавничий імідж року”, що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до коротких списків, отримало видавництво “Дух і літера”.

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні ж у кожній з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють томи за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій – від 10 до 25 експертів.

Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію. Нагадаємо, що минулого року Гран-прі конкурсу отримала книжка Василя Косева “Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989” (“Родовід”).

Всеукраїнський рейтинг “Книжка року” — щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

Повний список лауреатів можна переглянути за посиланням.

Джерело: LeMonade