Голосіївський парк потребує допомоги

4 Березня 2021 13:30

Парк «Голосіївський» потребує допомоги від урядовців. Відповідне звернення   до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля  та голови Офісу Президента Андрія Єрмака  написав директора Національного природного парку  В’ячеслав  Потапенко.

Як інформує KV, серед проблематичних питань, які керівництво парку намагається виокремити та вирішити —  винесення меж парку в натуру, передача на баланс НПП земель і внесення змін до кадастрової карти, ремонт інфраструктурних об’єктів, що проходять територією парку. Також це  ремонт гідротехнічних споруд каскаду Дідоровських і Китаєвських ставків і передача їх на баланс НПП «Голосіївський» і ремонт зливової каналізації та гідротехнічних споруд.

Крім цього, керівник парку вважає за необхідне створити механізм  надання дозволів на рекреаційну діяльність на території НПП у зоні стаціонарної та регульованої рекреації. Необхідно провести реконструкцію фекального каналізаційного колектора та інших інфраструктурних об’єктів, які проходять територією парку та завдають шкоди природним екосистемам.

Потапенко також зазначив у зверненні, що є ще питання неузгодженої передачі в оренду земель, приватизації об’єктів, реконструкції і будівництва парків Київрадою та КМДА на території НПП без вилучення, яке проводилося без дозволів і погоджень з установою природно-заповідного фонду, проведення екологічної експертизи, отримання природоохоронних зобов’язань.

На переконання В’ячеслава Потапенка рішення цих питань потребує координації на рівні глави Кабміну. Він запропонував створити при Секретаріаті Кабміну робочу групу, до складу якої увійдуть представники Офісу президента та Секретаріату Кабміну, Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, Госгеокадастра, Нацполіціі, КМДА, Київради, Голосіївської райдержадміністрації (РДА), балансоутримувачів територій, які входять до складу НПП, і НПП «Голосіївський».

Джерело: GreenPost