11,8% цитат виявилися неправдою, 35,3% – маніпуляціями, 11,8% – перебільшенням, 5,9% – технічною помилкою. Ще 17,6% цитат ідентифікувати не вдалося.
До такого висновку прийшли у VoxUkraine, проаналізувавши висловлювання Зеленського.
«Всього з 17 цитат Президента 11,8% (2 цитати) були помилковими, 35,3% (6 цитат) – маніпуляціями, 11,8% (2 цитати) – перебільшеннями. Правдивими були 3 цитати, або 17,6% висловлювань», – зазначають аналітики VoxUkraine.
«Без вердикту» залишилися 3 цитати, тобто 17,6% з висловлювань. Була і одна технічна помилка, яка склала 5,9% серед зафіксованих фактологічних заяв Зеленського. Зокрема, Президент перебільшив число людей, які отримали «карантинні» 8 тис. гривень.
«З грудня 2020 року допомогу отримали приблизно 675 тисяч людей, що на 16% менше, ніж сказав Президент», – зазначається в повідомленні.
Крім того, Зеленський сказав неправду про те, що середня зарплата в Польщі наближається до середніх зарплат «у багатьох містах України».
«Середня заробітна плата українців в Польщі в 2020 році склала 4 502 злотих на місяць (без вирахування податків). Однак для більш коректного порівняння заробітних плат потрібно враховувати паритет купівельної спроможності (ПКС). Через різницю цін гроші мають різну купівельну спроможність в різних країнах. Тому на однакову суму можна придбати різну кількість товарів і послуг в Польщі і Україні», – наголошують у VoxUkraine.
Маніпулятивним, на думку аналітиків, є й твердження Зеленського про «досягнення режиму тиші». Пострілів, зауважують дослідники, дійсно стало менше, але про стабільність говорити ще рано.
Заяву Зеленського про те, що за 20 травня не було жодної смерті від COVID-19, VoxUkraine віднесла до технічних помилок.
Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним Центром SOCIS напередодні другої річниці другого туру президентських виборів, майже 60% українців вважають владу Зеленського непрофесійною.
Джерело: “Інтернет Віче”