Винних у домашньому насильстві зобов’яжуть носити електронний засіб контролю

11 Червня 2021 16:26

Група народних депутатів внесла до парламенту законопроект № 5630 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству. Ним зокрема регламентується застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Автор пропонує внести зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Відтепер забороняється наближатися на визначену відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства. Такий обмежувальний захід застосовується до засудженого лише за наявності письмової згоди постраждалої або її законного представника. При застосуванні цього обмежувального заходу на засудженого покладається обов’язок носити електронний засіб контролю.

При цьому пристрій має бути захищений від самостійного знімання, пошкодження або іншого втручання в його роботу з метою ухилення від контролю та сигналізувати про спроби особи здійснити такі дії.

З метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обмежувального заходу, потерпілому від кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, працівниками органу Національної поліції на підставі ухвали слідчого судді, суду надається електронний засіб контролю, який дає змогу відслідковувати та фіксувати наближення підозрюваного, обвинуваченого.

Джерело: “Судово-юридична газета”