Білоруські силовики виштовхали на територію Литви 35 мігрантів

19 Серпня 2021 12:00

Білоруські прикордонники незаконно перетнули кордон Литовської Республіки, щоб витіснити мігрантів, повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ Литви.

«Сьогодні представники білоруських структур з щитами та обладнанням для боротьби з заворушеннями примусово витіснили групу з 35 мігрантів на територію Литовської Республіки й в’їхали на територію нашої держави», – йдеться у повідомленні.

Ці дії зафіксовані на відео посадових осіб Державної прикордонної служби. Інформацію про порушення державного кордону використають у досудовому розслідуванні, яке проводить Литва.

У МВС відзначили, що це не перший подібний інцидент на литовсько-білоруському кордоні за останні дні.

Вони прийняли рішення про подальше збільшення охорони кордону.

Як відомо, наприкінці травня самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна була бар’єром на шляху перекидання наркотиків і нелегальних мігрантів до Литви, через яку нелегали продовжують шлях до Європи, проте з урахуванням політичного тиску Заходу Мінськ може задуматися, чи варто продовжувати це робити. Як підкреслив пізніше Лукашенко, він завадить перетворенню країни в «відстійник» для нелегалів, а Мінськ займається питанням нелегальної міграції «рівно настільки, наскільки це необхідно, вигідно і фінансово можливо».

На початку липня уряд Литви у зв’язку з великими потоками нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю оголосив в країні режим екстремальної ситуації.

9 липня на кордоні з Білоруссю стартувало будівництво дротової загорожі, що має заблокувати потік нелегальних мігрантів.

Але будівництво паркану на литовсько-білоруському кордоні гальмується через відсутність колючого дроту. Міністр оборони Естонії Калле Лаанет пообіцяв відправити в Литву три безпілотники і сотню кілометрів колючого дроту.

Пізніше стало відомо, що Україна також надасть Литві вантаж допомоги для боротьби з мігрантами. 12 серпня Україна направила Литві понад 38 тонн гуманітарної допомоги – колючий дріт для будівництва захисного паркану на кордоні з Білоруссю.

Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте сподівається, що огорожу на кордоні з Білоруссю побудують за рік.

На позачерговій сесії парламент Литви схвалив проект закону про встановлення фізичного бар’єру на кордоні з Білоруссю.

14 серпня гуманітарний вантаж, направлений Україною для безпекових потреб Литовської республіки, дістався місця призначення.

Джерело: UA.NEWS