Адаптивний карантин продовжено до 1 жовтня, а пандемія коронавірусу триває, тож у 2021 році школярі знову вимушені навчатися у незвичних умовах.
Мережею ширяться різноманітна інформація про те, що учні не підуть до школи 1 вересня або весь рік навчатимуться дистанційно.
16 серпня МОН відреагував на фейки, які ширяться в інтернеті. За даними Міністерства, інформація про те, що навчання не почнеться з 1 вересня є недостовірною.
Очільник МОН Сергій Шкаралет наголосив, що навчальний рік 2021/2022 розпочнеться за будь-яких умов.
Наразі планується, що учні ходитимуть до школи у звичайному, очному режимі, адже країна перебуває у зеленій зоні.
Це Шкаралет підтвердив під час виступу на одному з українських телеканалів.
За словами міністра, навчання відбуватиметься у звичайному форматі у тому випадку, коли навчальний заклад розташований у зеленій зоні.
Для жовтого, помаранчевого чи червоного рівня застосовуватиметься змішана або дистанційна форма навчання.
Головне, що навчання не припиниться і триватиме за графіком незалежно від коронавірусу, навіть якщо доведеться перейти на дистанційку.
– Дистанційний або змішаний формат можливий, якщо регіон буде жовтий, помаранчевий або червоний. З міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком ми припускали три сценарії початку навчального року. Коли буде тільки зелений режим у всій країні, то це звичайне повноформатне навчання без змін в освітньому процесі, – сказав Шкаралет.
У іншому інтерв’ю очільник МОН запевнив, що 1 вересня усі учні обов’язково підуть до школи, а от далі все залежатиме від епідемічної ситуації.
Поширення коронавірусу може вплинути і на канікули, які можуть почати раніше або пізніше.
Школи у жовтій, помаранчевій та червоній зоні
Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко прогнозує, що нового локдауну не уникнути, але деякі заклади освіти можуть працювати навіть у червоній зоні.
Для того, щоб мати змогу навчатися очно у червоній зоні та під час суворого локдауну, понад 80% вчителів та персоналу навчального закладу мають пройти повний курс вакцинації від коронавірусу.
Якщо цей відсоток не досягнутий – учні переходять на змішану чи дистанційну форму навчання.
Отже, навчання в українських школах має розпочатись у звичайному режимі, а як воно триватиме далі – залежить від епідемічної ситуації та рівня провакцинованості освітян.
Джерело: “Діалоги”