“Україна. 30 років Незалежності”.

18 Серпня 2021 11:57
Державна наукова установа “Енциклопедичне видавництво” завершує роботу над грандіозним проєктом “Україна. 30 років Незалежності”.

Про це повідомила директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон на церемонії вручення дипломів лауреатам премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Державний комітет телебачення і радіомовлення також відзначив грамотами і подяками колектив “Енциклопедичного видавництва”, передає кореспондент Укрінформу.

“Видання “Україна. 30 років Незалежності” зі стислого довідника виросло у ще один том Великої Української Енциклопедії, в якому вміщений широкий обсяг матеріалу, представлені всі галузі науки, розвитку України — і загальний профіль, й історія, природні ресурси, сільське господарство, промисловість, музика, театр, мистецтво — вся культура, архітектура, етнографічна мозаїка, діаспора, спорт, природа, клімат… Авторами його, в основному, є співробітники “Енциклопедичного видавництва” та залучені відомі діячі з різних галузей. Ми спробували узагальнити все, що за 30 років зроблено в Україні, і показати невеличкий історичний екскурс”, – розповіла Киридон.

Як зазначалося, попри фінансові труднощі видавництво випустило три томи Великої Української Енциклопедії і працює над четвертим, а також над порталом ВУЕ, який щодня має тисячу відвідин.

“Я як ніхто інший знаю, скільки зусиль докладає колектив “Енциклопедичного видавництва” для того, щоб “Велика Українська Енциклопедія” була не тільки гарним Указом Президента України про те, що вона має бути, а це безпосередні томи, які з’являються, всупереч складним обставинам, зокрема фінансовим. І це, безперечно, є самопожертва цих людей, які в складних умовах проводять серйозну наукову діяльність. А головне — з’являється інформаційний продукт, яким може пишатися Українська держава”, – підкреслив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

У коментарі кореспондентові Укрінформу Алла Киридон повідомила, що проєкт “Україна. 30 років Незалежності” готувався ДНУ “Енциклопедичне видавництво” до ювілейної дати — 30-річчя Незалежності України – і невдовзі вийде.

“Ми працювали наполегливо, і найближчим часом видання побачить світ. Передусім ми готуємо друковану версію, а далі на порталі підготовлені матеріали будуть розміщені за розділами в рубриці “Україна”. А всі статті, які надходять і вже опрацьовані, на будь-яку літеру, не лише на літеру “Б”, якій буде присвячено 4-ий том ВУЕ, – з’являться на порталі “Велика Українська Енциклопедія”. Ми запрошуємо всіх відвідувати цей портал”, – сказала директор видавництва.