Норвегія рятує Європу: Ціна газу в ЄС впала майже на $ 200 за кілька годин

20 Вересня 2021 12:00

Напад паніки на європейському ринку газу із зростанням котирувань майже до 1000 доларів за тисячу кубометрів, схоже, почав відступати.

Після ранкового зльоту на 16%, до рекордних 966 доларів за тисячу кубів, жовтневі ф’ючерси на газ на біржі ICE обвалилися на 170 доларів завершили торги в мінусі щодо закриття вівторка (-0,8%). , За сім годин газ подешевшав на 17% – до 796 доларів за тисячу кубометрів.

Контракти на листопад, в полудень сягали 970 доларів, спікірували на 171 долар і також закрили день трохи нижче 800-доларової позначки.

Газ з поставкою в березні – в кінці опалювального сезону – вранці коштував 888 доларів за тисячу кубометрів, а до кінця торгів – 739 доларів, скинувши в ході торгів 17%.

На допомогу європейськоve ринку, де газ подорожчав на 300%, а електроенергія – удвічі і де почалися спекуляції про можливу зупинку промисловості з дуже дорогих рахунків за енергію, прийде другий найбільший постачальник – Норвегія.

Потоки норвезького газу схлопнулись через профілактичні роботи на родовищах. Але середа була піковим днем ​​скорочення поставок через профілактику, каже аналітик Refinitiv Уейн Брайан. Тепер до кінця року норвезький експорт буде відновлюватися, пише Bloomberg.

Джерело: NEWSUA