У сучасному світі знижений артеріальний тиск не вважається аномальним явищем і навіть патологією. З даною проблемою стикаються багато людей внаслідок різних причин. Медичною мовою такий стан справ іменується гіпотонією і діагностується при показниках нижче 90/60 Hg.
Знижений артеріальний тиск: причини
Деякі пацієнти з моменту народження наділені гіпотонією, тому занижені показники для них стають нормою. В інших же випадках подібного роду збій в організмі викликаний низкою причин. У наші дні екологія залишає бажати кращого, особливо в мегаполісах, де населення дихає вихлопними газами автомобілів, викидами заводів і фабрик, а часом страждає від несприятливих кліматичних умов. Це неминуче позначається на самопочутті людини, поступово підриваючи імунний захист і здоров’я в цілому. Найчастіше в якості першорядної причини гіпотонії виступає порушення роботи серцевого м’яза, коли знижується серцевий тонус і кров гойдається упівсили. Нерідко відмінне від норми артеріальний тиск викликане затяжними депресіями і стресовими ситуаціями, коли нервова система підірвана, а людина перебуває на межі психологічного зриву. Крім того, прийом будь-яких лікарських засобів повинен здійснюватися тільки після консультації з лікарем, оскільки можуть виявитися побічні явища у вигляді зниженого тиску. Насправді причиною може послужити будь-яке хронічне захворювання в момент загострення, наприклад, виразка або гастрит, аритмія, неполадки в роботі шлунково-кишкового тракту.
Знижений артеріальний тиск: симптоми
Як правило, пацієнт помічає різке погіршення самопочуття, неможливість концентрації на роботі, швидку стомлюваність, сонливість. При цьому будь-яке спілкування з людьми може закінчитися конфліктом, так як він стає вкрай дратівливим і апатичним. Зазвичай людина інстинктивно уникає яскравого світла, голосної музики, важких ударів, відчуває ниючий біль у голові, пульсацію в скронях. Через деякий час з’являється запаморочення, пропадає чіткість зору (перед очима темні точки). Знижений артеріальний тиск також виражається в різкому зниженні апетиту, а після їжі хворий відчуває почуття тяжкості. Жінкам у такому стані не варто дивуватися порушення менструального циклу, а чоловікам — зменшення статевого потягу. Не можна різко вставати з ліжка, можна втратити свідомість. У таких людей організм починає реагувати на будь-яка зміна погодних умов.
Знижений артеріальний тиск: лікування
Кваліфікований лікар проводить ретельне обстеження, щоб виявити справжню причину, що спровокувала гіпотонію. Після цього він призначає лікування і дає потрібні рекомендації. Всім пацієнтам потрібен повноцінний відпочинок, який передбачає щоденний сон протягом 9 годин, зменшення робочого дня і тимчасове виключення фізичних навантажень. Також варто приділити увагу власному раціону харчування, споживати страви, багаті вітамінами і корисними мікроелементами. При погіршенні стану може бути призначено медикаментозне лікування.
Джерело: Newsyou