Хто з нас не страждає головними болями? Але іноді до них ще додається тяжкість у голові, запаморочення. Фахівці налічують близько 80-ти причин цього явища. Причому в багатьох випадків такий стан викликано відразу декількома причинами.
Що таке запаморочення?
Дуже часто хворі в це поняття вкладають зовсім інший сенс, який не має ніякого відношення до запаморочення. Наприклад, почуття нудоти і потемніння в очах — це симптомів не запаморочення, а предобморочного стану. Похитування при ході і нестійкість служать проявами хвороб нервової системи, але, знову-таки, далекі від класичного запаморочення. Якщо ви відчуваєте важкість у голові, яка до того ж може супроводжуватися нудотою і блювотою, цілком можливо в даному випадку мова йде саме про запаморочення. Воно може бути пріступоподібним і постійним.
Причини, що викликають неприємне відчуття в голові
- Дуже часто запаморочення можуть бути викликані поразкою лабіринту. Таким далеким від медицини словом називають запалення внутрішнього вуха. Одним із проявів цього процесу є хвороба Меньєра. Запаморочення в такому випадку супроводжується не тільки нудотою, але і сильними болями в вухах. Якщо захворювання не лікувати, може відбутися розрив мембрани. При своєчасному зверненні до лікаря запальний процес можна зупинити.
- Досить неясною природою володіє вестибулярний нейронів, який теж може викликати важкість у голові. Втрата рівноваги супроводжується невмотивованим почуттям страху. Фахівці прийшли до висновку, що виникає він зазвичай після інфекцій дихальних шляхів, хоча жодних наукових доказів його інфекційної природи не існує.
- Звичайним супутником посттравматичного періоду лікарі називають запаморочення. Удари, переломи скроневої кістки — все це сприятиме обертанню предметів перед вашими очима.
- Неприємні відчуття можуть виникати і при баротравми, поява яких пов’язана з пірнанням, натужний кашлем.
- При пухлинах, які медики називають холестеатомой, запаморочення пов’язано з руйнуванням стінок барабанної перетинки.
- Отруєння наркотичними або медикаментозними препаратами викликає ураження вестибулярного нерва, що, в свою чергу, призводить до неприємних відчуттів, таким, як важкість у голові.
- Інсульт — ще один привід для виникнення запаморочення, адже при ньому уражається стовбур головного мозку.
- Епілепсія і мігрень — часті супутниці неприємних відчуттів в голові.
- Захворювання рухового апарату (спондильоз, хондроз) також можуть стати причиною запаморочення.
- Часто відзначаються неприємні відчуття в голові у маленьких дітей. Але вони, як правило, самі проходять по досягненні 4-5 років.
Для того щоб визначитися з діагнозом, хворого направляють на різні дослідження: аналізи, рентген, аудіометрію, МРТ та інші.
Якщо ви відчули тяжкість у голові, відвідування лікаря просто необхідно. Саме він може призначити відповідне лікування. Найчастіше для купірування симптомів використовуються антигістамінні препарати, транквілізатори. Але конкретні призначення вам зробить ваш доктор, займатися самолікуванням в таких випадках не можна.
Джерело: Newsyou