Коли мова заходить про здоровий кишечник, багато лікарів і дієтологів радять збільшити споживання клітковини, яка у великій кількості міститься в овочах. Однак користь одного з них часто упускається з виду.
За словами лікаря-дієтолога Ліндсі Бойерс, це “герой здоров’я головного органу довголіття”. Йдеться про звичайну білу картоплю. Бульба містить більше калію, ніж банан, а також вітаміни С і В6, магній, фосфор, ніацин і фолієву кислоту.
Бойерс пояснила, що зв’язок між білою картоплею і здоров’ям кишечника в першу чергу зводиться до одного фактору: стійкого крохмалю, яким багатий коренеплід, пише Well and Good.
“Стійкий крохмаль – це тип вуглеводів, які буквально стійкі до перетравлення. Іншими словами, як і клітковина, він не може бути розщеплений ферментами в тонкому кишечнику. Замість цього він потрапляє в товстий кишечник, де працює як пребіотик”, – додала вона.
Дієтологиня зазначила, що бактерії в кишечнику харчуються стійким крохмалем і ферментують його. В процесі утворюються коротколанцюгові жирні кислоти, зокрема, бутират. Він є джерелом енергії для кишечника, захищає його слизову оболонку і контролює рівень запалення. Згідно з дослідженнями, бутират пов’язаний зі зниженням ризику розвитку раку товстої кишки.
Але, щоб отримати максимальну користь від картоплі, важливо правильно його приготувати. Дослідження показують, що найкращий варіант – запечений овоч. Крім того, важливим кроком є процес його охолодження. “Щоб отримати стійкий крохмаль, найкраще дати охолонути приготовленої картоплі протягом принаймні декількох годин в холодильнику”, – додала Бойерс.
Джерело: Newsyou