У Києві відкрилася перша Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва

18 Жовтня 2021 16:27

“Головна тема бієнале — “30 років Свободи”. Вона покликана осмислити стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду через сучасні діджитальні форми мистецтва. Ми прагнемо презентувати погляд на ці питання зсередини (з України) та ззовні (в Україну) через залучення прогресивних іноземних митців, співкуратора з Європи, створення інтернаціональної програми та серії лекцій із міжнародними спікерами”, — розповів куратор виставки, український митець Валерій Коршунов, який є автором медіаскульптури “Київський кит”, діджитал-скульптури “Чорнобильське сяйво”, медіабарельєфу “Прометей”, проєктів “Звуки Чорнобиля”, медіавиставки ARTEFACT, проєкту “Український медіаарт на Burning Man”.

Бієнале проходить за підтримки Українського культурного фонду, посольства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID). Роботи українських митців обирались за допомогою відкритого конкурсу. За його результатами було відібрано понад 10 експонатів.

Міжнародним куратором бієнале виступив Юрій Лех Поланский (Іспанія) – митець медіаарту з 30-річним досвідом, який у 1980-х став піонером розвитку електронної музики та цифрового аудіовізуального мистецтва в Іспанії, а починаючи з 2009 року, щорічно організовує престижний міжнародний фестиваль медіаарту MADATAC, що має три відзнаки EFFE як знаковий культурний фестиваль.

Будуть представлені прогресивні приклади діджитал та медіаарт від класичних до найновітніших: інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати художників з Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї та України.

Програму Бієнале доповнять живі виступи артистів, міжнародна конференція з тематичними лекціями про сучасне діджитал мистецтво, дизайн та креативні індустрії, з освітніми заходами, презентаціями проєктів, діалогами з провідними культурними діячами.

Вхід на всі заходи буде вільним, за умови попереднього запису.

Джерело: “Суспільне”