Київська міська державна адміністрація (КМДА) планує посилити 112-ту бригаду територіальної оборони та перевірити споруди подвійного призначення, найпростіші укриття та сховища.
Про це повідомляється на офіційному порталі Києва.
У 2021 році Департамент муніципальної безпеки КМДА підготував проєкт міської цільової програми «Захисник Києва» щодо муніципальної підтримки територіальної оборони столиці на наступні три роки. На цьому наголосив під час виступу на засіданні Колегії КМДА директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук.
Цьому передував період трансформації управління цивільного захисту. У 2020 році в КМДА відбулось переформатування управління цивільного захисту. Замість нього з’явився Департамент муніципальної безпеки КМДА. На початку 2021 року відбулось кілька засідань ініціативних груп з представниками Адміністрації щодо надання допомоги КМДА в розгортанні територіальної оборони й залученні громадськості до служби в територіальному резерві.
У зв’язку з цим на Колегії було визначено напрями залучення КМДА до справи розвитку територіальної оборони столиці. Зокрема, буде активізовано роботу щодо підбору приміщень комунальної власності для розміщення підрозділів окремої бригади територіальної оборони столиці. Головам районних у місті Києві державних адміністрацій поставлено завдання щодо їх безпосереднього залучення до організації та забезпечення підготовки батальйонів територіальної оборони районів міста Києва. Сплановано провести інформаційну роботу серед працівників підприємств комунальної власності щодо вступу до підрозділів територіальної оборони столиці.
Також в умовах перманентної збройної загрози з боку РФ важливим напрямом діяльності Департаменту муніципальної безпеки є забезпечення цивільного захисту населення. Департамент спільно з представниками Головного управління ДСНС України у м. Києві та комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» постійно перевіряють санітарно-технічний стан, комплектування та відповідність вимогам споруд подвійного призначення, найпростіші укриття та сховища.
На сьогодні районні в місті Києві державні адміністрації спланували використання 514 сховищ, 4415 споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, кількість яких становить: 3687 цокольних та підвальних приміщень, 409 підземних автопаркінгів, 272 підземні переходи, 47 підземних приміщень метрополітену.
Джерело: “АрміяINFORM”