Подільсько-Воскресенський міст: ще три роки…

1 Грудня 2021 13:28

Столична влада планує побудувати Подільсько-Воскресенський міст до кінця 2024 року. Про це йдеться в матеріалі Depo.Київ “Метро на Троєщину, Подільський міст та каштани на Хрещатику: Яку інфраструктуру будуватимуть у Києві в 2022 році”.

Подільсько-Воскресенський міст, незважаючи на численні обіцянки, в 2021 році запущений не буде. Переправу, яка коштує майже 20 млрд грн, планують повністю добудувати лише в кінці 2024 року. Наступного року в даний інфраструктурний проєкт вкладуть майже 390 млн грн з міського та 548,8 млн грн з державного бюджету.

Тільки за останній рік міст на Троєщину подорожчав на 8,7 млрд грн. В проєкті бюджету зазначається, що через рік готовність мосту до запуску повинна скласти лише 54%. Зазначимо, що якщо вірити графіку, то будівництво Подільсько-Воскресенського мосту триватиме 21 рік (з 2003 по 2024).

Нещодавно міський голова столиці Віталій Кличко визнав, що Подільсько-Воскресенський міст не вдасться відкрити до кінця 2021 року та назвав нову можливу дату запуску переправи. За його словами, що деякі з’їзди з переправи будуть готові вже наступного року. Він зазначив, що підрядники пообіцяли облаштувати з’їзд на Русанівських садах навесні. А з’їзд з мосту на вулиці Алішера Навої на Троєщині запланований на кінець літа—початок осені 2021 року.

Навіть до заяви мера було зрозуміло, що шанси на запуск Подільсько-Воскресенського мосту до кінця 2021 року майже нульові. За лаштунками залізниці на лівому березі в бік вулиці Оноре Де Бальзака готовність мосту складає 0%, і будувати переправу потрібно щонайменше рік, якщо робити це в інтенсивному темпі. Водночас, експерти зазначають, що, судячи з обсягів побудованого, для завершення будівництва Подільсько-Воскресенського моста потрібно ще не менше трьох років. Ця думка повністю відповідає планам міської влади, які викладені в проєкті бюджету на 2022 рік.