Якщо ви довго сидите на стільці або живете дуже замкнуто, це може руйнівним чином позначитися на організмі і здоров’я.
Тривале сидіння на стільці. Багато лікарів відзначають, що проблема малорухливості в пандемію багаторазово посилилася – свою лепту в цей процес внесли ізоляція і віддалена робота. Лікар із США, хірург-уролог Адам Рамін попередив в інтерв’ю, що сидячий спосіб життя, що став ще більш масовим, може обернутися справжньою катастрофою для здоров’я людей в масштабах цілих націй.
“Сидяче проведення часу може сприяти ожирінню, яке серйозно впливає на здоров’я серця і хребта. Крім того, занадто довге сидіння на стільці шкодить урологічним органам”, – говорить доктор медичних наук.
Лікар уточнив, що у чоловіків наслідком звички проводити багато годин в день сидячи може стати розвиток простатиту і проблем з фертильністю.
Дивитися в екрани гаджетів. Ще один американський вчений, професор ортопедичної хірургії Ніл Ананд попереджає: ця повсюдно поширена щоденна звичка руйнує поставу. Коли людина довго дивиться в монітор, її плечі напружуються, шия закріплюється в неправильному положенні, хребет викривляється. Наслідком постійного знаходження тіла в такому положенні стає надлишковий тиск і навантаження на хребці, міжхребцеві диски. Як результат, в спині виникають болі, від тупого до гострого і різкого або виснажливого.
Прийом ліків. Дослідження американської гастроентерологічної асоціації (AGA) показало, що люди, які самостійно, без консультації з лікарем, приймають безрецептурні препарати для зняття болю, часто змішують їх з іншими ліками і не обтяжують себе уважним читанням інструкцій до препаратів. Також вони не можуть розпізнавати ознаки лікарського передозування. Подібна звичка займатися самолікуванням руйнівна для організму, підкреслюють експерти. Вона може згубно позначитися на стані печінки, серця, нирок, підшлункової залози.
Соціальна ізоляція. Доктор медицини Наташа Трентакоста (США) нагадує, що люди за своєю природою є соціальними істотами, і відсутність позитивних соціальних контактів (з близькими, друзями) на регулярній основі руйнує психіку, формує спотворене уявлення про життя навколо. Відлюдність і відсутність спілкування підвищує рівень кортизолу (гормон стресу), підсилює почуття тривоги, напруги, депресії, безвиході. Експерт радить завжди знаходити час для спілкування, регулярно дзвонити друзям, рідним.
Джерело: Ukrhealth