США та НАТО готують “сценарій B” на випадок російського вторгнення

31 Грудня 2021 11:59

США та НАТО підуть на посилення позицій союзників альянсу у Східній Європі, включаючи розширення постачання озброєнь в Україну, якщо Росія розпочне вторгнення. Про це напередодні журналістам повідомила прес-секретар Ради національної безпеки Емілі Хорнповідомляє CNN.

“Червоні прапорці” для Путіна

“Ми розробили плани щодо посилення позицій НАТО у державах-союзниках у разі подальшого вторгнення, яке дестабілізує ситуацію з безпекою в Європі та потребує коригування сил та можливостей НАТО, особливо на східному фланзі. І ми готові надати Україні подальшу допомогу у захисті її території та у відповідь на потенційну російську окупацію, якщо найближчими тижнями продовжиться вторгнення”, — наголосила Хорн.

Метод батога та пряника

США ведуть стратегічно орієнтовану дипломатію, мета якої – повернути Росію у поле міжнародно-правових взаємин, з яких вона вийшла у 2014 році. Ця стратегія поєднує методи стримування з мотиваціями до розрядки за умов поточної ескалації.

“Президент Байден також дасть зрозуміти у розмові з президентом Путіним, що ми готові до дипломатії та дипломатичного шляху просування вперед, але ми також готові відповісти, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну“, – заявив чиновник, додавши, що “немає заміни прямому діалогу лідерів”, і це абсолютно однозначно, коли стосується Росії».

В окресленій Вашингтоном дорожній карті стратегічних переговорів США-Росія дипломатичний компонент буде посилено.

“Президент Байден ясно дасть зрозуміти, що існує дипломатичний шлях до розрядки напруженості в регіоні, якщо президент Путін зацікавлений у тому, щоби піти по ньому”, – сказала спікер.

Після розмови Байдена та Путіна США нададуть детальну інформацію своїм союзникам та партнерам, щоб оцінити стан справ та виробити подальший план.

Ціль переговорів США-Росія-НАТО

За дужками заяв, що озвучуються, Вашингтон демонструє перехоплення стратегічної ініціативи на дипломатичному рингу, на якому російська тактика “брязкання зброєю” зазнає поразки. За “гібридною війною” для Москви послідує “гібридна капітуляція”.

З 2014 року Росія перебуває “на шпагаті” між жорсткими санкціями Заходу щодо російської економіки та фінансової системи та реактивною, а не проактивною політикою з “переписування правил архітектури міжнародної безпеки” післявоєнного світу вперше після Ялтинської конференції 1945 року*. Цим слабким місцем і мають намір скористатися у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі та Вашингтоні.

Ключові переговори

10 січня відбудеться Діалог зі стратегічної стабільності між Росією та США11 січня – саміт Ради Росія-НАТО, 13 січня – засідання Постійної ради ОБСЄ.

У свою чергу, Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз має намір долучитися до переговорів РФ і США , щоб обговорювати архітектуру безпеки на континенті, оскільки це «не ті обставини, які стосуються тільки Америки та Росії».

Джерело: Lenta.ua