На відновленні столичної річки вкрали 2 мільйони

14 Січня 2022 13:36

У Києві чиновники привласнили понад два мільйони грив, які виділили з міського бюджету на відновлення стародавньої річки Сирець.

“Завершено досудове розслідування щодо організованої групи з-поміж посадових осіб КП “Плесо” та підрядників, підозрюваних у привласненні понад 2 млн гривень, виділених зі столичного бюджету на ремонт гідротехнічних споруд та розчищення струмка Сирець”, – йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури 13 січня.

Злочинна схема

  • У березні 2020 року КП “Плесо” уклало договір з підрядними організаціями про виконання робіт з капітального ремонту гідротехнічних споруд та розчищення струмка Сирець.
  • Підрядні організації роботи у повному обсязі не виконали, але внесли до офіційних документів свідомо неправдиві відомості про їхнє виконання.
  • Чиновники з КП “Плесо” при цьому підписали документи про прийняття нібито виконаних у повному обсязі робіт.
  • На підставі підписаних документів за нібито виконані роботи виплатили гроші.

Загалом під час махінації було привласнено 2 мільйони гривень. Слідство встановило, що протиправні дії вчинялися всіма учасниками схеми, які свідомо брали участь у злочинному угрупованні. Серед них – заступник начальника відділу проєктування та підготовки будівництва та інженер з технічного нагляду, які діяли на користь підрядних організацій та всупереч інтересам служби, вважають у прокуратурі.

“Наразі триває ознайомлення підозрюваних із матеріалами кримінального провадження, після чого обвинувальний акт буде направлено до суду”, – підсумували у Київській прокуратурі.

Річка Сирець має давнє походження – її ім’я названо історичним районом Києва. Сьогодні Сирець бере початок на Святошині, де вона, укладена в підземну трубу, тече до Нивок. Звідти вона просто неба перетинає Сирецький дендрологічний парк і знову йде під землю, щоб впасти в одне з озер Опечень на Оболоні.

Джерело: “Новини.LIVE”