— Стрес і переляк змушують неправильно працювати надниркові залози. Від цього виникають запаморочення та спрага, — каже 43-річний Юрій Кузін, сімейний лікар із Вінниці. — Позбутися їх можна, поборовши психологічні проблеми.
Також для нормальної роботи організму людині треба випивати мінімум 1,5 л води на день. Забагато пити теж недобре. Надлишок рідини в організмі небезпечний, як і дефіцит. На добу треба 30 мл рідини на 1 кг маси тіла.
— Не тільки вода втамовує спрагу. Допомагає також зелений чай із лимоном або м’ятний чи мелісовий. Кефір, ряжанка, йогурт, айран в умовах війни — золото. Вони насичують організм і швидко засвоюються. Поліпшують мікрофлору кишечника.
Пити треба часто, але потроху. Напої втамовують спрагу не одразу, а за 10 хвилин. Якщо сил терпіти немає, прополощіть рот підсоленою водою. Підсилюють спрагу соки, солодка газована вода й енергетики.
— В умовах водного дефіциту алкоголь погіршить ситуацію. Бо пришвидшує зневоднення і навантажує судини й серце. Некорисна буде й кава. Вона виводить воду з організму та підвищує тиск.
Якщо людина п’є достатньо рідини, але сухість у роті залишається, потрібно звернутися до лікаря. Це може вказувати на карієс, цукровий діабет, проблеми зі щитовидною залозою.
Джерело: Gazeta.ua