У Києві перевіряють АЗС

24 Травня 2022 13:37

Різке підняття вартості пального на АЗС у зв’язку зі зняттям регулювання цін – порушення законодавства. Про це повідомляє УНН, посилаючись на начальника Головного Управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олега Рубана.

“У зв’язку зі зняттям Кабінетом Міністрів регулювання ціни на пальне, вартість його стрімко зросла. На деяких ділянках АЗС на 30-40%. Тому сьогодні працюють моніторингові групи, які проводять заходи державного контролю, бо при знятті регульованої ціни АЗС повинні поступово піднімати ціни, а не одразу. Тому це порушення чинного законодавства”, – зазначив Рубан.

Держпродспоживслужба наразі фіксує такі випадки як надмірні залишки заробітків АЗС. Далі буде клопотання перед відповідними органами, які видають ліцензію, про її позбавлення щодо даних правопорушників.

“Сьогодні вже розпочато і проводяться перевірки на 68 об’єктах АЗС. Порушення фіксуються у кожної другої за відсутності декларації. Наявність декларації за чинним законодавством передбачає перед початком підйому цін на соціально-значущі товари, до яких відноситься паливо, декларувати наміри про підняття ціни, а не одразу її піднімати на 30%”, – сказав Рубан.

Держпродспоживслужба повідомила, що почала перевірки на АЗС через скарги на захмарні ціни на пальне.