Війна в Україні змінить архітектуру безпеки – МЗС Туреччини

10 Травня 2022 12:00
Війна рф проти України стала поворотним моментом для майбутнього Європи, вона докорінно змінить архітектуру безпеки після холодної війни.

Про це міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав у виступі з нагоди відзначення в країні 9 травня Дня Європи, повідомляє власкор Укрінформу.

«Сьогодні в День Європи, у тіні війни в Україні, ми вкотре переконуємося, наскільки важким і цінним є збереження миру. Трагедія в Україні, яка сталася посеред Європи у ХХІ столітті, стала попередженням для всіх нас. Ця війна, яка докорінно змінить архітектуру безпеки після холодної війни, також є поворотним моментом для майбутнього Європи», – сказав міністр.

За його словами, Туреччина як країна-кандидат на членство в ЄС і союзник в НАТО, є ключовою країною у пошуку відповіді на всі виклики, з якими нині стикається Європа.

«Туреччина продовжує дотримуватись конструктивної політики з метою розвитку співпраці та діалогу в усіх сферах в рамках процесу здобуття членства в ЄС, що є її стратегічною метою», – сказав Чавушоглу.