Микола Томенко: ВІП-мародери історико-культурної спадщини України і що з ними робити?

27 Червня 2022 10:30

Чергова резонансна історія із розкраданням історичних артефактів із наших музеїв та скуплених у чорних археологів.

Черговий сепаратист із статусом повного кавалера Ордену »За заслуги» від Кучми-Ющенка.

Черговий посадовець в Криму, який не захищав інтереси України, а займався розкраданням для власного збагачення…

(Йдеться про більш як 6 тисяч артефактів знайдених у колишнього тричі народного депутата, радника президента Кучми, голову Ради Міністрів Криму, одного із очільників Федерації профспілок, повного кавалера «Ордена за заслуги»…Валерія Горбатова).

Сумна історія із випадково-щасливим кінцем лише підтверджує факт ПОВНОЇ ВІДСУТНОСТІ державної політики щодо збереження та захисту історико-культурної спадщини України.

А скільки ще музейних та скуплених у чорних археологів артефактів знаходиться в розрекламованих та прихованих колекціях відомих політиків і бізнесменів?

Я вже втомився повторювати аксіоматичні речі, які повинна зробити влада:

– завершити процедуру приєднання до НІКОСІЙСЬКОЇ конвенції Ради Європи про правопорушення, пов‘язані з культурними цінностями та привести національне законодавство у відповідність з її вимогами;

( Конвенція підписана в 2017 році й досі не ратифікована).

– невідкладно укласти нову редакцію Державного реєстру нерухомих пам‘яток; (для прикладу КМДА лише в 2021 році спромоглася подати на розгляд Мінкультури повний перелік пам‘яток Києва, які ще досі не включені до Держреєстру).

– трансформувати функції нинішніх інституцій археології на завдання превентивної археології;

– відновити діяльність Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей;

– ініціювати проведення в Україні засідання ЮНЕСКО щодо відповідальності Росії за знищення та розкрадання історико-культурної спадщини України…

І на наступний день після ПЕРЕМОГИ над російською ордою вбивць, ґвалтівників і мародерів військового злочинця Путіна звернутися до наших визначних політиків і знаних олігархів з пропозицію БЕЗКОШТОВНО передати свої колекції історичних артефактів та інших культурних цінностей для експонування в національних музеях України.

Таким чином, підтвердити свій реальний патріотизм і повторити благородні вчинки наших відомих меценатів, які власними коштами та експонатами створили перші музеї Києва та України в 19 – на початку 20 століть.

Бо як заповідали знамениті українці треба:

«ЛЮБИТИ УКРАЇНУ не лише до глибини ДУШІ, а й до глибини ВЛАСНОЇ КИШЕНІ»!