Росія повинна “оплатити витрати на війну з нею”

29 Червня 2022 12:00

За заявою американського уряду, США та інші країни G7 хочуть запровадити додаткові каральні заходи проти Москви.

Ці заходи спрямовані, зокрема, на військове виробництво та ланцюжки поставок, заявив Білий дім у понеділок на саміті G7 у Баварії. США, у координації з країнами «Великої сімки», запровадять санкції щодо сотень інших осіб та установ, а також каральні тарифи на численні російські товари.

У другий день саміту G7 у замку Ельмау президент України Володимир Зеленський звернувся за відеозв’язком до глав держав та урядів найбільших промислово розвинених країн.

Високопоставлений представник уряду США дав зрозуміти, що на саміті поки не відбулося прориву за пропозицією США щодо запровадження обмеження цін на російську нафту. Урядовець сказав, що переговори з іншими партнерами щодо G7 ще ведуться. Пропозиція США полягає в тому, щоб змусити Росію продавати нафту за набагато нижчими цінами таким великим покупцям, як Індія.

Білий дім заявив у понеділок, що лідери країн G7 координуватимуть і розширюватимуть санкції для подальшого обмеження доступу Росії до ключових матеріалів, послуг та технологій з їх економік. Санкції США проти російського оборонного сектора буде розширено. Мета — обмежити можливості Росії щодо заміни військової техніки, вже втраченої під час війни проти України, заявив Білий дім.

У заяві також йдеться, що США запровадять штрафні мита щодо понад 570 груп російських товарів на суму близько 2,3 мільярда доларів. Вони мають бути використані «для допомоги Україні та забезпечення того, щоб Росія оплатила витрати на війну з нею», заявив уряд США.

За даними уряду США, «Велика сімка» також візьме на себе зобов’язання допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджету. США виділять з цією метою 7,5 мільярдів доларів з пакета допомоги, прийнятого Конгресом США. Лідери G7 зобов’язуються надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні «доти, доки це буде необхідно». Це зобов’язання також включає надання сучасних систем озброєння.

Джерело: “Велика Епоха”