Для польських та українських дітей організували екологічні табори

1 Липня 2022 17:58

Діти з Польщі та України беруть участь у літніх таборах на Сувальщині. Крім активного відпочинку, вони також вивчають екологію.

Табори проходять в рамках проекту “Підтримка дітей-біженців з України в Польщі”. Відбуваються вони у Вігерському національному парку та в Сувальському ландшафтному парку. Заходи розраховані на 60 осіб. Про це пише niebywalesuwalki.pl

Для дітей організували активний відпочинок, освітню програму з природничої та кліматичної сфер. Також польсько-українські групи познайомляться з регіоном, налагодять стосунки, заведуть тривалі знайомства.

Табори координує фонд “Форум соціальних ініціатив”. Ціллю проекту є інтеграція біженців з України з новим середовищем, школою та умовами життя.

Екологічне виховання українських дітей. Що включає проект підтримки?

Дитячі табори є одним з елементів проекту “Підтримка дітей біженців з України в Польщі”. До інших заходів також залучатимуть вчителів, місцеві громаді, батьків. Загалом у проекті візьме участь 210 вчителів та психологів і 400 польських та українських дітей.

“Оскільки частина дітей залишалися в українській системі освіти, навчаючись дистанційно, плануємо підготувати простір у мобільних наметах із необхідним обладнанням – ноутбуками, робочими місцями, wi-fi. Діти також отримають опіку україномовних асистентів чи вихователів” – пояснює Малгожата Снарська-Нєзнанська, президентка фонду “Форум соціальних ініціатив”.

Для змішаних груп українських та польських школярів, які братимуть участь у проекті, також проводитимуть щотижневі позакласні природничі заходи, освітні та інтеграційну поїздки до національного парку “Гирло Варти”.

“Наша ідея – виховувати дітей та молодь, які після повернення в Україну, візьмуть участь у відбудові країни та компенсації екологічних втрат, які наразі оцінюють у 6 мільярдів євро”, – розповідає Агата Юзик, співавтор проекту.

Окрім дітей з України та Польщі, до проекту можуть залучити біженців з інших країн.

Джерело: Ukrayina.pl