США планують нову відправку Україні сучасніших ракетних систем

12 Липня 2022 11:51

Україна отримала від США та союзників 9 ракетних систем HIMARS та аналогічних комплексів, але для контрнаступу потрібні ще десятки одиниць. Про це сказав секретар РНБО Олексій Данилов виданню The Wall Street Journal. Він зазначив, що надходження американських ракетно-артилерійських систем високої мобільності минулого місяця дозволило Україні точно вражати російські цілі по лінії фронту, які раніше були поза досяжністю української зброї.

Данилов також зазначив, що Україні будуть потрібні ще десятки установок HIMARS, щоб змінити хід бойових дій на сході України. Поки що, за його словами, Україна мусить вести оборонну війну.

Натомість видання Financial Times пише, що системи HIMARS у наступній поставці стрілятимуть далі і точніше. А запаси боєприпасів будуть нескінченними. «США направляють в Україну сучасніші ракетні системи, оскільки очікується, що Київ зосередиться на перерізанні російських ліній постачання та націленні на тилові бази.

В останній тиждень ми все частіше спостерігаємо здатність українців використовувати ці системи HIMARS, щоб суттєво порушити здатність росіян рухатися вперед навіть там, де вони роблять цей повільний наступ», – сказав офіційний представник оборони США.

Вашингтон планує задовольнити потреби України на місяці та роки вперед, сказав чиновник, і розглядає можливість надсилання більшої кількості систем берегової оборони та відмови від радянських засобів ППО. «Якщо росіяни думають, що зможуть переграти українців, їм потрібно переосмислити це, тому що ми вже переорієнтовуємося на те, що потрібно українцям найближчими місяцями та роками», – сказав чиновник.

Джерело:  Root Nation