У Музеї Києва триває виставка картин, де можна побачити образи Тараса Шевченка, Привида Києва та оборонців Азовсталі

19 Липня 2022 15:06

Більш як 90 робіт-рефлексій відомого українського художника Романа Бончука, створених з початку повномасштабного вторгнення рф, об’єднані назвою «Свобода духу нам дана Творцем».

Як ідеться, ця виставка — чергова спроба митця-інтелектуала осмислити наше героїчне минуле та провести паралелі зі вже відомими історичними досвідами.

Творчість Романа відбиває персональний біль укупі з колективними прихованими та явними страхами. Вона сповнена духу боротьби та спротиву. Власне, в цьому і криється феномен презентованої підбірки: «знаходження автора в потоках випадкових або ж закономірних асоціацій» та «грою підсвідомого», які створюють ефект «літописання». У такий спосіб кожен з нас стає співпричетним, бо це стосується усіх.

Це щоденне візуалізоване документування нашої героїчної боротьби, у якій ми здобудемо Перемогу! Це хроніка, написана в різних мистецьких техніках, але на впізнавані та зрозумілі всім теми. Усе те, що насичувало наш інформаційний простір після 24 лютого, набуло творчого осмислення, візуальних форм і фарб. Образи Тараса Шевченка, Привида Києва та оборонців Азовсталі стали символами, піднятими на стяги нашої боротьби. У такому ж іконічному ключі вони постають і на полотнах художника. Представлені картини, графічні роботи й акварелі належать до серій «Нічний щоденник 22», «Паранойя мордору», «Непереможні» та «Мегасталь».

Роботи Романа нині експонуються у проєктах за кордоном, зокрема у Великій Британії та Польщі. Виручені кошти від продажу картин Роман спрямовує на підтримку української армії та перевірених волонтерських ініціатив. Можливість придбати уподобаний мистецький твір має кожен.

Близько 20-ти персональних виставок Романа Бончука вже відбулися в Івано-Франківську, Києві («Мистецький Арсенал», галерея «Ра», Посольство Франції, Національна Спілка Художників та ін.); а також за кордоном: у Німеччині, Польщі, Великій Британії, бібліотеці Гарвардського університету.

Виставка триватиме по 24 липня включно у МВЦ «Музей Києва» (вул. Богдана Хмельницького, 7).
Вартість вхідного квитка – 80/50 ₴ (повний/пільговий).

Джерело: “Великий Київ”