“На межі сприйняття”

21 листопадаа 2022 17:56
Як заначають організатори, 24 листопада о 17:00 в атріумі Національного музею Тараса Шевченка відбудеться відкриття виставки скульптури та цифрового мистецтва Ігоря Гречаника “На межі сприйняття”.
Скульптура Ігоря Гречаника створює особливий простір навколо себе – зовнішні пластичні метаморфози підводять до змін внутрішніх, неочевидних, але не менш важливих та значимих. Перед глядачем постає у своїй самобутній неоднозначності внутрішня сторона буття. І роботи митця дають можливість вибору широти фокусу сприйняття: охопити й увібрати у себе якомога більше чи вихопити лише частину, яка зараз резонує найбільше.
Величну скульптуру автор доповнює власними живописними, цифровими та анімаційними роботами, не бажаючи обмежуватися однією стилістикою чи напрямком. У такий спосіб він запрошує глядача до діалогу, що перебуває на межі різних видів мистецтва – на межі сприйняття, проте дає можливість сконцентруватися на сутнісному, відкинувши усе зайве і чужорідне.
Такий простір дивним чином взаємодіє з буремним світом навколо нас, коли звернення до внутрішнього є надважливим.
Ігор Гречаник зазначає: «Своїм мистецтвом я створюю енергетичну перспективу для структурування навколишнього жорсткого хаосу всесвіту і побудови в ньому гуманітарного простору, спрямованого в майбутнє».