Як організувати навчання та заспокоїти дітей в умовах вимкнення світла

12 Грудня 2022 16:23

Як організувати навчання та заспокоїти дітей в умовах вимкнення світлаЯким чином збалансувати освіту та відпочинок та допомогти дітям психологічно розвантажитися, коли щодня вимикають електрику, на Армія FM розповіла психолог Олександра Бєлєніннік.

На думку психологині, треба чесно і доступно говорити з дітьми про те, що відбувається в Україні. Потрібно пояснити, що аби жити у вільній країні, треба перелаштуватися і пережити певні незручності, як от вимкнення світла. Наприклад,  малечі можна запропонувати створити новорічну казку при свічках чи переглянути сімейний альбом.

— Якщо у вас не вистачає ресурсу, скачайте улюблений мультфільм на гаджет, який довго тримає енергію, загорніться у пледик і створіть собі затишний вечір.  Спершу зробіть так, щоб дитина була чимось зайнята, а потім вирішуйте свої справи, і тоді ви не будете свою тривогу транслювати дитині, — порадила Олександра Бєлєніннік.

За її словами, спершу треба потурбуватися про себе, а далі спланувати графік для дитини у світлий та темний час доби. І найкраще мати кілька сценаріїв.

— Ці випробування гуртують суспільство, гуртують родини. У нас  під час блекауту є можливість поспілкуватися і спланувати своє майбутнє. Але це треба робити маленькими кроками, адже ми не можемо зараз планувати на рік, і це буде нас стабілізувати, — наголошує психологиня.

І додає, що важливо технічно готуватися до блекаутів: зарядити гаджети, купити кільцеву лампу, подбати про інші пристрої, щоб забезпечити дитині систематичне навчання. Такі дії, окрім іншого, теж знімають тривожність.

— Зараз дуже багато випускників готуються до мультимедійного тесту. У них підвищена тривожність, вони можуть агресувати, і батькам це потрібно розуміти, — зазначає Олександра Бєлєніннік.

Як радить фахівець, коли з’являється світло, не варто одразу садити дитину за навчання. Необхідно дати час на переписку із друзями і перегляд телефона, поспілкуватися за чаєм,  а потім вже сідати за уроки. Навчання має бути недовгим і без пауз. Також важливо комунікувати і з дитиною, і з учителем, щоб за потреби завжди прийти на допомогу. А загалом у тижневому графіку мають бути паузи і перерви. Виходьте на прогулянки, особливо з родиною чи друзями у світлий час доби. Плануйте своє дозвілля і створюйте щасливі моменти, на яких і тримається наше життя.

Джерело:  Армія FM