У Міносвіти опублікували правила вступу до ВНЗ у 2023 році

17 Березня 2023 16:37

У Міністерстві освіти і науки України затвердили правила вступу до вищих навчальних закладів у 2023 році. Відповідний документ з’явився на офіційному сайті Міністерства.

Серед головних відмінностей від минулорічних правил: прибрано преференції для вступників із прифронтових регіонів: Харківська, Херсонська, Миколаївська області тощо. Минулого року вони надходили без тестів лише за співбесідою. Цього року вони мають складати тести з усіма.

В той самий час, для абітурієнтів з окупованих територій буде лише співбесіда, як і минулого року.

Також першочергово до бюджету зараховуватимуться постраждалі від війни абітурієнти: діти учасників бойових дій (живих чи загиблих), мешканці прифронтових чи окупованих територій (не зареєстровані як пересленці), діти, які постраждали на Євромайдані 2014 року;

Крім того, цього року громадяни Польщі здобудуть право на здобуття професійної вищої освіти в українських ВНЗ нарівні з громадянами України, у тому числі і на бюджетній основі.

В свою чергу, учасники бойових дій мають право на безкоштовну професійну вищу освіту, навіть якщо вони вже здобули безкоштовну вищу освіту протягом восьми попередніх років.

Прийом документів триватиме з 30 червня до 13 липня. Зарахування на бюджет – до 31 липня, на контракт – до 3 серпня.

Джерело: Іnternetua